HiperKadın Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786257797078
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Gülüş Türkmen
Gülüş Türkmen
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • HiperKadın Kısa Özet

  Hayatınızın büyük bir bölümünü, ‘eksik’ olduğunuz inancıyla yaşadıktan sonra aslında ‘fazla’ olduğunuzu anlarsanız neler değişir?

  Sinirbilim, son zamanlarda büyük ilerleme kaydederek insan zekâsının öngörülemezliğini çok daha güçlü bir şekilde teyit ediyor. Bir zamanlar ‘uyumsuz’, ‘yaramaz’, *aklı beş karış havada* diye etiketlenen çocuklar, eğer bugünkü bilgilere sahip olsaydık *dikkat eksikliği*, *hiperaktivite bozukluğu*, *parlak zekâ* gibi tanılar alabilirlerdi. Yirmi birinci yüzyılın çocukları bu açıdan şanslılar. Peki ya onları büyüten biz yetişkinler?

  Gülüş Türkmen ve Tuğba Asmazoğlu, bir zamanlar uyumsuz, yaramaz ve aklı beş karış havada iki çocuktu. Sonra büyüdüler. Toplumda kabul görmek, onlar için zor bir deneyim oldu. Su er geç yolunu bulur ve ortaya çıkması gerekenler bir şekilde kendini gösterir.

  HiperKadın, bütün bir yazgıyı değiştiren bir yüzleşmenin hikâyesidir! Çünkü kadınlar, kendilerine dayatılan yaşam modelinin kabuklarını kırdıklarında özgürleşirler.

  Kapsamlı ve güncel araştırmalarla desteklenerek gecikmeli tanı alan bir neslin sözcülüğünü yapan bu kitapta, hayatının geri kalanını ‘hiper’ olarak yaşamaya cesaret eden *iki kadından, süreci özgürleştirici bir deneyime çevirmenin ipuçlarını* en can alıcı şekilde bulacaksınız.

HiperKadın Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.