sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
60,00 TL
37,20 TL
%38 indirim
Hz.Nuh Kıssalar Ne Söyler 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 208
ISBN: 9786059304634
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Mehmet Okuyan
Mehmet Okuyan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Hz.Nuh Kıssalar Ne Söyler 2 Kısa Özet

    ‘’Kıssalar devasa insanlık tarihi içerisinde lazım olan ne varsa, bir yol gösterici olarak karşımıza çıkıyor. Bu yürüyüşte hangi mihenk taşları öne çıkartılması gerekiyorsa, Cenab-ı Hakk o kıssaları Kur’an’a koymuş ve onları bir amaç çerçevesinde anlatmıştır. Böylece kıssaları inceleyerek, insanlık serüveni hakkında doğru bilgi edinecek ve tarihten süzülen bu tecrübelerin, hayatımızda ne anlam ifade ettiğini ve edeceğini anlamış olacağız.’’

    İlkini *Yaratılış ve Hz. Adem* adıyla kaleme aldığımız *Kıssalar Ne Söyler* başlıklı çalışmamızın ikicisini Hz. Nuh olarak belirledik. Hz. Nuh kıssası Kur’an’da en çok yer verilen ve çeşitli boyutlarıyla hakkında en çok malumat sunulan bir mahiyet arz etmektedir. Temel mesaj olarak tuğyanların tufanlara sebep olacağının öğretildiği Hz. Nuh kıssasında, azgınların helakinin kaçınılmaz olduğu vurgulanmış, ancak her tufanın içinden insanların kurtulmasını temin edecek bir kurtuluş adresinin bulunduğu da gemi örnekliğinde ortaya konulmuştur.

    Her tuğyanın bir tufanı, her tufanın da bir kurtuluş yolu mutlaka vardır. İşte bugün bu kurtuluş da vahiy ile yani Kur’an ile temsil edilmektedir. Kıssalar hayata rota kazandıracak temel yol göstericiler olduğu için Hz. Nûh kıssasındanda öğrenilecek pek çok ders bulunmaktadır.

Hz.Nuh Kıssalar Ne Söyler 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.