İbni Haldun - Müslüman Bilim Adamları 2

İnsan Kitap

Risma Dewi

18,00 TL
13,86 TL
%23 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
İbni Haldun - Müslüman Bilim Adamları 2 Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim
Sayfa Sayısı: 20
ISBN: 9789755748795
Boyut: 20 x 0
Kapak: Ciltsiz
Risma Dewi
Risma Dewi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İbni Haldun - Müslüman Bilim Adamları 2 Kısa Özet

  Bu kitapta: Tunus`ta, yönetici ve soylu bir ailede doğan, aile çevresinde kazandığı birikimi yetişkinlik dönemlerine taşıyan, insan topluluklarının geçmişte yaptığı ve gelecekte yapacağı işleri araştırmasıyla bilinen Müslüman bir bilim adamı olan İbni Haldun`un, çocuklarımızın anlayacağı bir dil ve seveceği çizimler eşliğinde anlatıldığı kısa yaşam öyküsünü bulacaksınız.

  İnsanKitap, "Müslüman Bilim Adamları" dizisiyle çocuk kitapları yayıncılığına adım atıyor.

  "Müslüman Bilim Adamları"nda İslam coğrafyasının pek çok bölgesinden farklı bilim dallarında öncülük etmiş bilim adamlarını anlatıyoruz: Tıp alanında İbni Sina, tarihçilikte İbni Haldun, mühendislik dalında birbirinden ilginç makineleri icad eden el-Cezerî... Bu üçlüyle başladığımız diziye, çocukların ufkunu genişletecek başka bilimler ve başka bilim adamlarının hikâyeleriyle devam edeceğiz.

  "Müslüman Bilim Adamları"nı öncelikle 4-9 yaş grubu için öneriyoruz. Tabii, hem bilim dallarını hem de tarihteki Müslüman bilim adamlarını güzel resimlenmiş bir şekilde vetemel kavramları açıklayarak tanıtan bu kitapları, anne babalarla, öğretmen ve arkadaşlarla okumak da ayrı bir zevk.

İbni Haldun - Müslüman Bilim Adamları 2 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.