Kazandıran Mayıs İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

İç Mimarlıkta Paslanmaz Çelik ve Cam

Üretici Liste Fiyat
290,00
226,20
Yorum Yap
Listeye Ekle
Genellikle 4-5 gün içinde temin edilir.
Öne Çıkan Bilgiler

Genco Berkin ve Gökhan Mermi tarafından başta iç mimarlık, mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencileri ile meslek hayatına yeni adım atan tasarımcı ve uygulamacılar düşünülerek hazırlanan İç Mimarlıkta Paslanmaz Çelik ve Cam adlı kitap YEM Yayın’dan çıktı.
İç mekân tasarımında başarılı sonuçlara ulaşmak için kullanılacak malzemeyi iyi tanımak gerekir. İç Mimarlıkta Paslanmaz Çelik ve Cam’da, özellikle genç tasarımcılara, detay ve malzeme ekseninde, paslanmaz çelik ve cam malzeme hakkında detaylarla desteklenmiş veriler, özenle hazırlanmış çizimler

İç Mimarlıkta Paslanmaz Çelik ve Cam Hakkında Bilgiler
Türü : Mimarlık
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 100
ISBN : 9786257008754
Basım Yılı : 2023
Kağıt Tipi : 2. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

Genco Berkin ve Gökhan Mermi tarafından başta iç mimarlık, mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencileri ile meslek hayatına yeni adım atan tasarımcı ve uygulamacılar düşünülerek hazırlanan İç Mimarlıkta Paslanmaz Çelik ve Cam adlı kitap YEM Yayın’dan çıktı.
İç mekân tasarımında başarılı sonuçlara ulaşmak için kullanılacak malzemeyi iyi tanımak gerekir. İç Mimarlıkta Paslanmaz Çelik ve Cam’da, özellikle genç tasarımcılara, detay ve malzeme ekseninde, paslanmaz çelik ve cam malzeme hakkında detaylarla desteklenmiş veriler, özenle hazırlanmış çizimler eşliğinde, yalın ve kolay anlaşılabilir bir biçimde aktarılıyor.
Paslanmaz çelik ve cam, günümüzde iç mekân tasarımlarında en çok kullanılan beş temel yapı malzemesinden (alçıpan, MDF, seramik, paslanmaz çelik, cam) ikisidir. Birbirini tamamlayan bu iki yapı malzemesi, teknik özellikleri ve uygulama detaylarıyla tasarımcıların hâkim olmaları gereken başlıca yapı malzemeleridir.
Mimarlıkta Paslanmaz Çelik ve Cam; okullarda, tasarım ofislerinde ve şantiye uygulamalarında paslanmaz çelik ve cam malzeme kullanımına yönelik bir rehber olma hedefini taşıyor. Kitapta yer alan bilgiler, günümüzde etkin olarak kullanılan çağdaş ve geçerli detay çözümlerini içeriyor.

İç Mimarlıkta Paslanmaz Çelik ve Cam kitabı altı bölümden oluşuyor:
1. Bölüm’de, paslanmaz çeliğin üretim ve teknik özellikleri, imalat yöntemleri ile iç mimarlıkta kullanılan paslanmaz çelik tipleri irdeleniyor. 
2. Bölüm’de camın üretim ve teknik özellikleri, imalat yöntemleri ile iç mimarlıkta kullanılan tiplerine yer veriliyor. 
3. Bölüm’de, iç mimarlıkta kullanılan tüm öğeler ayrı ayrı hem paslanmaz çelik hem de cam malzeme olarak okuyucunun bilgisine sunulmuş; her iki malzemeyi de içeren örneklere değiniliyor. 
4. Bölüm’de, iç mekânlarda yer alan çeşitli mobilyaların paslanmaz çelik ve cam ile nasıl yapıldıkları araştırılmış ve en ince detaylarına kadar ortaya konuluyor. 
5. Bölüm’de, her iki malzemenin de sürdürülebilirlik özellikleri inceleniyor. 
6. Bölüm ise önceki bölümlerde verilen detaylara alternatif oluşturabilecek ek detay çizimlerinden oluşuyor.

Prof.Dr. Genco Berkin ve Y. İç Mimar Gökhan Mermi’nin kitabı hazırlama gerekçelerine ilişkin, “Giriş” bölümündeki ifadeleri özetle şöyle:
“... Bu kitap, iç mimarlar ve mimarlar için tasarım ofislerinde ve şantiye uygulamalarında paslanmaz çelik ve cam malzeme kullanımına yönelik bir rehber olma görevini üstlenmiştir. Böylesi bir kaynağın, özellikle iç mimarlar için vazgeçilmez bir başucu kitabı olacağına inancımız tamdır. Kitapta yer alan bilgiler, günümüzde etkin olarak kullanılan çağdaş ve geçerli detay çözümlerini içermektedir. Paslanmaz çelik ve cam ikilisinin haricinde, üçüncü bir malzemenin de detayda kullanılabileceği akıldan çıkarılmamalıdır... 
Kitapta yer alan detay çizimlerinin ve grafiklerin, mimarlık ve iç mimarlık öğrencileri ile çalışma hayatına atılmış meslektaşlarımıza, paslanmaz çelik ve camla ilgili tasarımlarında yarar sağlayan ve yol gösteren örnekler olacağını ümit ediyoruz. Çizimlerin ölçeksiz olduğunu, tasarımcıların bu detayları sadece çalışmaları için fikir vermesi açısından incelemeleri gerektiğini belirtmek isteriz...”

Geçmişte Genco Berkin ve Gökhan Mermi ile birlikte çalışmış da olan Makine-Uçak Y. Mühendisi Mehmet Engin Kılınç ise “Önsöz”de şunları söylüyor:
“Değerli İç Mimarlar, Mimarlar, Endüstri Ürünleri Tasarımcıları;
Üniversitelerdeki eğitim, uygulama yetersizliği nedeniyle, meslek hayatında çeşitli eksiklikler olarak kendini göstermektedir. Gerçi öğrenciler kısa bir süre staj eğitiminden geçmektedirler ancak bu yeterli gelmemektedir. Gerçek başarı, teorik bilgilerin reel uygulamalarla desteklenmesiyle olur.
Üniversitelerde uygulamalı eğitimi eksik alan gençlerimiz, çoğunlukla kendilerini malzeme ve detay eksenli pratik bilgiler anlamında yetersiz hissetmektedir. Bu durum, konuyla ilgili deneyimli ve uygulamalı bilgilere sahip iç mimar, mimar ve mühendislerin yazdığı teknik kitap niteliği taşıyan eserleri okumakla giderilmelidir.
Bendeniz 1972 yılında İTÜ Makine Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü`nü bitirdikten sonra iş hayatımda aynı zorlukları yaşadım. Üniversitede öğrendiğim teorik bilgileri sahada yani uygulama alanında kullanmayı, zaman içerisinde deneme-yanılma yöntemiyle öğrendim. Bu konuda yardımcı kitapların özlemini hep hissettim, ancak yeterli kaynak yoktu. 
Yaklaşık 30 yıl çeşitli firmalarda deneyim kazandıktan sonra 2002 yılında kendi tasarım firmamı kurdum. O zamanlar okuldan yeni mezun olmuş genç, çalışkan ve bir o kadar da öğrenmeye hevesli mimar kardeşim Genco Berkin şirketimde mimar olarak çalışmaya başlamıştı. İş hayatındaki uygulamaları bizzat yaşadı, gördü ve bu konuda çok iyi işlerde görev aldı. Daha sonra bir teklif alarak akademik hayata başladı ve öğretim üyesi oldu. Bu süre zarfında bağlantımız hiç kopmadı. Çalışmalarını hep takdirle takip ettim. Akabinde, Genco Berkin’in referansıyla, bölümünden birincilikle mezun olan, iç mimar Gökhan Mermi’yi kadromuza kattım. Uzun bir süre başarılı işlerde beraber çalıştık. Ona da büyük bir şevkle okul bilgilerinin gerçek imalat sanayiinde nasıl kullanılacağını, malzeme ve detay konuları doğrultusunda aktardım. Her iki tasarımcı kardeşimin beraber yaptıkları bu kitap çalışmasının ilk taslağını okuduğum zaman çok büyük bir gurur duydum.
İç mimarlık alanında paslanmaz çelik ve cam malzemeleri baz alan ve tüm uygulama detaylarını içeren teknik bir el kitabına fazlasıyla ihtiyaç duyuyorduk. Her iki malzeme de en ufak bir hatayı kaldırmayan ve özel detay çözümlemeleri gerektiren ürünlerdir. Bu çalışma, iç mimarlık öğrencilerine ve yeni mezunlara şantiye uygulamalarında teknik donanım sağlama anlamında rehber oluşturacak bir nitelikte olmuş. 
Genco Berkin ve Gökhan Mermi’nin ortaya çıkardığı bu eser, temel teorik bilgilerle, hayata geçirilmiş imalat uygulamalarını harmanlamış. İç Mimarlıkta Paslanmaz Çelik ve Cam kitabı, içerdiği teknik bilgileri uygulama çizimleriyle desteklediğinden dolayı çok faydalı olmuş.
İçinde paslanmaz çelik ve cam üretim teknolojilerindeki en son gelişmelerin de anlatıldığı bu değerli kitabı tasarım dünyasına kazandırdıkları için kendilerini kutluyor ve devamının gelmesini temenni ediyorum.”

YEM Yayın’ın “Malzeme ve Detay Dizisi”nin 4. kitabı olan taşıyan İç Mimarlıkta Paslanmaz Çelik ve Cam’ın Konsept Tasarımı da dizinin tasarımcısı Sedef Sav’a ait. Kitabın detay çizimleri, layout düzeni ise Gökhan Mermi tarafından yapıldı; Resul Atabay tarafından baskıya hazırlandı.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.