sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
130,00 TL
113,10 TL
Genellikle 7-8 gün içinde temin edilir.
İftira Suçu Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786053006244
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2018
Yasin Aydın
Yasin Aydın
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İftira Suçu Kısa Özet

  Bu çalışmada 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu`nun 267 vd. maddelerindeki iftira suçu incelenmiş. İftira suçunun tarihsel gelişimi, mülga 765 sayılı ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu dönemindeki uygulamalara ve suç kapsamına değinilmiş. Kitapta genel olarak Yargıtay içtihatları, iftira suçuna dair yazılmış kitap ve bilimsel makaleler incelenmiş. Konuyla ilgili kitap ve makaleler kaynak olarak kullanılmaktadır.

  Uygulamada ve doktrinde iftira suçu ile suç üstlenme, suç uydurma, yalan tanıklık ve hakaret suçları birbirine karıştırılabilmektedir. İftira suçu olarak değerlendirilmesi gereken isnatlar ile ilgili hatalar yapılarak bu belirtilen suçlarla ilgili açılan davalarda mahkemeler kararlar vermektedir.

  Çalışma ile bu suçlara ilişkin çizilen sınırların belirgin hale getirilmesine özen gösterilmiş. Günlük hayatta iftira fiilinin çok sık gerçekleşmesine rağmen bunlardan pek azının ceza soruşturması ve kovuşturmasına sebebiyet verme nedenleri ortaya konulmaya çalışılmış. Bu husustaki çözüm önerilerine değinilmiş.

  Konu Başlıkları

  İftira Suçu ve Unsurları
  Kusurluluk, Suça Etki Eden Nedenler ve Özel Görünüş Şekilleri

İftira Suçu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.