sadsad x
asdasd

İki Dirhem Bir Çekirdek Özel Baskı

Kapı Yayınları

İskender Pala

Üretici Liste Fiyatı
100,00 TL
72,00 TL
%28 indirim
Genellikle 7-8 gün içinde kargoya verilir
İki Dirhem Bir Çekirdek Özel Baskı Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 257
ISBN: 9786057838162
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
İskender Pala
İskender Pala
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İki Dirhem Bir Çekirdek Özel Baskı Kısa Özet

  Anlatımı güzelleştirmek, savunulan fikir ve düşünceyi daha etkili kalmak daha etkili kalmak üzere her dilde kalıplaşmış bazı sözler bulunur. Atasözleri, dua ve temenni cümlecikleri, sövgü ve ilençler, bilmece ve tekerlemeler…

  Bu tür kalıplaşmış sözler arasında, dilin bünyesinde en sık rastlanılanlar ise deyimdir. Dilin bünyesinde kalıplaşmış ve kökleşmiş olarak değişmeden kullanılan deyimler, hiç şüphe yok ki anlatıma canlılık ve güç katarlar. Bu sayede düşüncelerin ve olayların muhataba daha etkili biçimde yansıtıldığı bir gerçektir.

  Bazı kişilerle ilgili anılar ve hikâyeler, tarihten alınmış olaylar ve. Deyimlerin ortaya çıkış nedenleri arasında ön sıraları paylaşırlar. Bu bakımdan deyimlerin kaynaklarını arayıp bulmak, oldukça meşakkatli bir iştir. Bazen rastgele bir sayfada, bazen bir dipnotta, bazen de hiç ummadığınız bir el yazması sayfasında bir deyimin ortaya çıkış hikâyesiyle karşılaşmak mümkündür.

  Deyimlerimizin ortaya çıkış hikâyelerini bilmenin, dilimizin kültüre yansıyan yüzüne bir renk katacağı kesindir. Umarız, bu konuda daha geniş araştırma yapacaklar için bu küçük kitap bir başlangıç olur.

İki Dirhem Bir Çekirdek Özel Baskı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.