sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
84,00 TL
60,48 TL
İki Kadın Bir Feminizm Hakkında Bilgiler
Türü: Kadın Sorunları - Feminizm
Sayfa Sayısı: 312
ISBN: 9786052392041
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Senem Soyer
Senem Soyer
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İki Kadın Bir Feminizm Kısa Özet

  Dr. Senem Soyer, çalışma esnasında, yaşadığımız toplumların hassasiyetleri ve farklı kültürlerinin kendini hissettirmesiyle tabiri caizse ince eledi sık dokudu; ayrıntılara indi, eleştirel düşündü ve değerlendirdi. Düşüncelerdeki güçlü ve zayıf yönleri, yüzeysellik ve derinlikleri tespit etti. Tüm bu takdir edilmesi gereken çaba­larının sonucunda ortaya okunası bir kitap çıktı. Dr. Senem Soyer, tarihi süreç içinde kadın hareketi, Türkiye ve Mısır toplumlarında kadının konumu, iki feminist Neval es-Sa`davi ile Duygu Asena’nın eserlerinin karşılaştırılması konularını kolay­cı ve basit olmayan, seçkin kelimelerle süslenen ve sağlam ifadelerle işlenen kendis­ine has üslubuyla kitaplaştırıp Türk okuruna değerli bir eser kazandırdı.

   - Prof. Dr. Hüseyin Yazıcı

  Toplumsal cinsiyet eşitsizliği, modern dünyada kabul edilmesi mümkün olmayan ancak var olduğu da inkar edilemeyen bir realitedir. Böyle bir problemin varlığını kabul etmek kadar bu problemin çözümünde katkıda bulunmak da son derece önem arz etmektedir. Bu sorumluluğu alabilenler birey olabilenler, birey olduğunun farkında ve sorumluluğunda olabilenlerdir. Yrd. Doç. Dr. Senem Soyer de ben de bireyim, üzerime düşenleri yapabilecek güce ve yüreğe sahibim diyebilen­lerden.

  Bu çalışmasını da bu süreçte görev almak istediğinin, ben de vanm diye- bildiğinin bir göstergesi olarak değerlendiriyorum... Onun, toplumsal cinsiyet eşit­sizliğini ortadan kaldırma gayretleri sırasında ortaya koymuş olduğu bu çalışmasından yararlanacak olanların sayısının oldukça çok olacağına inanarak, konu ile ilgili olanlara bu kitabı tavsiye ediyorum. Unutulmaması gereken, hayatın toplumsal sorumluluklarımıza göstermiş olduğumuz çaba ile anlam kazandığıdır. Senem Hocaya bu çalışmayı bir başlangıç olarak kabul ettiğimizi, yeni çalışmalarını ivedilikle beklediğimizi belirtmek isterim...

   - Prof. Dr. Dolunay Şenol

  Kadın hakkında birçok şey dinledik, belki okuduk, belki yazdık... Feminizm de­nildiğinde korktuk kelimenin şatafatından. Bütünün iki parçasından birinin kadın olduğunu başta biz kadınlar çok defa unuttuk, önce biz eleştirdik hem cinslerimizi, en ağır ithamlarda yine biz bulunup ötekileştirdik.

  Şimdi elinde olan bu sayfalar bütünü kadın destekçisi iki kadını anlatıyor. Biri Neval es-Sa`davi diğeri Duygu Asena. Bu kadınları kendi yazdıklarından okuma keyfine belki ıstırabına, çünkü kolay bir hayat değil yaşadıkları varmadan önce okunabilecek değerde bir eser.

   - Sümeyra Gümrükçü

İki Kadın Bir Feminizm Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.