İki Risale Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
Sayfa Sayısı: 168
ISBN: 9786055094744
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
İmam-ı Gazali
İmam-ı Gazali
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İki Risale Kısa Özet

    Tercümesini sunduğumuz Imam Gazzaliinin iki risalesi, Faysalu`t-Tefrika Beyne`l-İslam ve`z-Zendeka: İslam ve Zındıklık Arasında Ayırt edici Kıstas ve Kanunu`t-Te`vil: Te`vil Kanunu birbiriyle bağlantılı konular içermesi itibariyle, Arapça neşirde de birlikte yayınlanmıştır.

    Faysalu`t-Tefrika Beyne`l-İslam ve`z-Zendeka: İslam ve Zındıklık Arasında Ayırt edici Kıstas kitabı, onun fikri istiklalini ve taklidi reddedişini temsil eder. O, başkalarının görüşlerini toplamakla yetinmemiş, aksine hakikatine ulaşıncaya kadar, kesin kararlı bir alimin ilminin cüretiyle, meselelerin derinliklerine dalmıştır. Düşüncesinde müstakildir. Bunun için, Eş`ari`ye veya diğer mezhep sahiplerine muhalefeti küfür görmez.

    Imam Gazzali, fi`t-Te`vil kitabında ise te`vili ele alıp en açık şekilde şerh etmiştir. Kitapta bu mevzuda gayret sarf edenlere tavsiyelerini sıralamış ve bunu güzel bir şekilde yazmıştır. Te`vil konusunu ele alanların yöntemlerini en güzel bir şekilde tanıtmış, onlardan doğru olanı tespit etmiştir. Küçük hacmine rağmen bu sıkıntı verici yola girmekten kurtulmak isteyene en iyi rehberdir. Ve ona en salim yöntemi göstermektedir.

İki Risale Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.