sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
20,00 TL
14,00 TL
%30 indirim
İki Şehrin Hikayesi Hakkında Bilgiler
Türü: Dünya Klasikleri
Sayfa Sayısı: 88
ISBN: 9789755098753
Boyut: 14 x 22
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2023
Charles Dickens
Charles Dickens
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İki Şehrin Hikayesi Kısa Özet

  "Tüm zamanların en iyisiydi, belki de en kötüsü…"

  İki Şehrin Hikayesi`nde anlatılanlar, tam da böyle bir zaman diliminde geçiyor. Fransız Devrimi öncesinde kral yanlılarıyla soyluların, halka yaptığı zulüm ve sonrasında devrimi gerçekleştirenlerin soylulara çektirdikleri acılar, okura Paris ve Londra`da yaşanan sürükleyici bir öyküyle sunuluyor.

  Fransız Devrimi başladığında baskın düzenlenen Bastille Hapishanesi`nde haksız yere 18 yıl mahkûm kaldıktan sonra Londra`ya yerleşen Dr. Manette`in kızı Lucie, soylu bir Fransız aileye mensup olduğunu gizleyen Charles Darnay`e gönlünü kaptırır. Halktan yana çıkan ve bu yüzden adını değiştiren damadının bir soylu olduğunu nikah günü öğrenen Dr. Manette, neye uğradığını şaşıracaktır. Fransız Devrimi gerçekleştiğinde ise soyluluğunu gizleyemeyen Charles Darnay de Paris hapishanelerine atılacaktır. Lucie ile Charles`ı artık zor günler beklemektedir.

  Charles Dickens`in (1812-1870), gazetelerde tefrika edilmek üzere yazdığı İki Şehrin Hikayesi, tüm zamanların en çok satılan eserleri arasında yer alıyor.

İki Şehrin Hikayesi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.