sadsad x
asdasd

İklim Krizi ve Ekolojik Yıkım - Gençlerle Baş Başa

Yordam Kitap

Fikret Başkaya

Üretici Liste Fiyatı
42,00 TL
28,14 TL
%33 indirim
24 Saatte Kargoda!
3 Adet Stokta
İklim Krizi ve Ekolojik Yıkım - Gençlerle Baş Başa Hakkında Bilgiler
Türü: Araştıma-İnceleme-Referans
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786051723761
Boyut: 11.5 x 18.5
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Fikret Başkaya
Fikret Başkaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İklim Krizi ve Ekolojik Yıkım - Gençlerle Baş Başa Kısa Özet

  İklim değişikliğinin belirtileri neler? Küresel ısınmayı durduramazsak dünyamızı nasıl bir gelecek bekliyor? Fosil yakıtlar neden sera etkisi yaratıyor? Alternatif enerji kaynakları söylendiği kadar masum mu? Nükleer enerji çözüm olabilir mi? Kyoto Protokolü neden işe yaramıyor? İklim krizi ekosistemi nasıl etkiliyor? Doğal kaynaklarımız tükeniyor mu? Akarsuları, toprağı, havayı kirletmeyen “temiz” bir sanayi mümkün mü? Elektrikle çalışan arabalar sahiden çevre dostu mu? Monokültür nedir ve neden zararlı? GDO’lu ürünler açlık sorununa çare mi? Arıların ölümü neyin habercisi? Biyoçeşitliliğin azalmasından endişe etmeli miyiz?

  Ve en önemli soru: İklim krizi ve ekolojik yıkımdan kim sorumlu?
  Fikret Başkaya bu kısa fakat yoğun kitapta, iklim ve ekolojiye dair en temel ve can alıcı soruları kendine özgü üslubuyla yanıtlıyor. İklim Krizi ve Ekolojik Yıkım hem gençlere hem de genel bilgi sahibi olmak isteyen meraklı okurlara hitap edecek şekilde, akıcı bir söyleşi havasında kaleme alındı. Başkaya, genel çerçeveyi çizerken bu alana özgü teknik terimleri ve olguları sade bir dille açıklamakla yetinmeyip sorunun asıl failini de net olarak çözümlüyor: kapitalizm.
  “Doğanın bir yılda ürettiği kaynağı biz yaklaşık altı ayda tüketiyoruz. Bu da, bugünkü üretim ve tüketim düzeyini sürdürebilmek için 2-3 gezegene daha ihtiyaç var demek. Yıkım veya çöküş olarak ifade edilebilen yeni durum, doğanın kendini yenileme ritmi ile kapitalizmin kendini yeniden üretme ritmi arasındaki uyumsuzluğun sonucu. Bu da bir metabolik sürdürülemezlik demek.”

İklim Krizi ve Ekolojik Yıkım - Gençlerle Baş Başa Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.