sadsad x
asdasd

İpek Yolunda Türklerin İktisadi ve Ticari Hayatı

Boğaziçi Yayınları

Mehmet Saray

Üretici Liste Fiyatı
50,00 TL
36,00 TL
İpek Yolunda Türklerin İktisadi ve Ticari Hayatı Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Tarihi Araştırmaları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9789754515992
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Mehmet Saray
Mehmet Saray
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İpek Yolunda Türklerin İktisadi ve Ticari Hayatı Kısa Özet

    Hunlardan Gök Türklere, Gök Türklerden Uygurlara, Uygurlardan Kırgızlara, Oğuzlardan Selçuklulara, Selçuklulardan Osmanlıya kadar geçen dönemi ana hatları ile yazdıktan sonra, bugünkü kardeş Türk Cumhuriyetlerinin halklarını teşkil eden Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Doğu Türkistan Türklerinin tarihlerini de bütün yönleri ile ele alıp yazdım.

    Bu çalışmada, kardeşlerimizin iktisadi ve ticari hayatlarını, dünü ve bugünü ile ortaya koymaya çalıştım. Ayrıca, Rusya ile Çin’in bölgeyi ve kardeşlerimizi nasıl sömürdüğünü de anlatmaya çalıştım. Son olarak da kardeş cumhuriyetlerin yer altı ve yer üstü zenginliklerini belgeleri ile ortaya koymaya çalıştım.

    Bu çalışmada ana hatlarıyla anlatmaya çalıştığım “İpek Yolunda Türklerin İktisadi ve Ticari Hayatı”, yeniden canlandırılabilir mi? Diğer bir ifade ile “Tarihi İpek Yolu” yeniden ticaret hayatımızda yerini alabilir mi? Pek çok ülkenin, özellikle Türkiye ile kardeş Türk Cumhuriyetleri’nin, iktisadi ve ticari hayatına önemli katkı sağlayacağı tahmin edilen bu projenin gerçekleşmesi mümkün mü?

İpek Yolunda Türklerin İktisadi ve Ticari Hayatı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.