sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
75,00 TL
61,50 TL
%18 indirim
İslam Düşüncesinin Teşekkül Devri Hakkında Bilgiler
Türü: Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar
Sayfa Sayısı: 430
ISBN: 9786056154355
Boyut: 17 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
W. Montgomery Watt
W. Montgomery Watt
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • İslam Düşüncesinin Teşekkül Devri Kısa Özet

  Şurası bir gerçek ki İslâm dünyası, asırlardır müptelâsı olduğu sorgusuz, sualsiz, günü birlik ve "taklîd"e dayalı bir hayata esir düşmüş ve üstüne sanki "ölü toprağı" saçılmıştır. Artık o, kendisinden korkulan, çekinilen, kaba ve hoyrat bir hayata yataklık eden ve hattâ "terör" denen insanlık suçunu işleyenlerin vatanı olarak düşünülen bir "dünya" haline sokulmuş ya da öyle gösterilmiş ve öyle algılanmıştır.

  O halde İslâm dünyasını asırlardır peşine takıp sürükleyen ve gelişmiş ülkelerin şamar oğlanına çeviren bu "sakîm" zihniyete "dur!" diyebilecek ilk adım, İslâm düşüncesinin doğuş ve teşekkül döneminin çok iyi bilinmesi, değerlendirilmesi ve çok elzem olan "zihniyet değişikliği"nin mutlaka hayata geçirilmesi ile atılmalıdır.

  Prof. Dr. W. Montgomery WATT`ın "The Formative Period of İslamic Thought" isimli eseri, İslâm düşünce tarihinin ilk üç asırdaki oluşum dönemini çok başarılı bir şekilde ortaya koymakta ve bu anlamda önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

  Prof. Dr. Ethem Ruhi FIĞLALI, 1981`de çevirip yayınlayarak dilimize kazandırdığı Prof. Dr. WATT`ın bu önemli eserini bu defa gözden geçirerek yeniden okuyucu ile buluşturuyor… İSLÂM DÜŞÜNCESİNİN TEŞEKKÜL DEVRİ`nin, İslâm dünyasının "bilgi toplumu"na geçiş süreci için uygun bir fırsat yaratabileceği; İslâm dünyasının kendine adam akıllı bir çeki düzen vermesine (kısmen de olsa) bir vesile olabileceği "ümid" edilmektedir.

İslam Düşüncesinin Teşekkül Devri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.