sadsad x
asdasd

İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem

Buzdağı Yayınevi

Tarıq Alrifai

Üretici Liste Fiyatı
195,00 TL
130,65 TL
İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem Hakkında Bilgiler
Türü: Borsa - Finans
Sayfa Sayısı: 320
ISBN: 9786058213210
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Tarıq Alrifai
Tarıq Alrifai
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem Kısa Özet

    İslami finans, bir pazarlama numarasından mı ibaret yoksa gelecekteki finansal krizlerden dünyayı kurtaracak bir çözüm mü sunuyor?

    Bu soruya cevap bulabilmek için mevcut finansal sistemde düzenli olarak karşımıza çıkan krizlerin sebeplerini masaya yatırmak gerekiyor. Finansal krizlerin neredeyse tamamı, faizle borç verme ve türev ürünler üzerine dayalı bir finansal sistemden dolayı ortaya çıkmaktadır. Mevcut yapı reel ekonominin onlarca katı sentetik finansal ürünü ortaya çıkarmaktadır. Bu ürünlerde önceden tahmin edilmesi imkansız bir sorun çıktığında da hem finansal sistem hem de reel ekonomi bir krizle karşılaşmaktadır. İslami finansta ise yatırımlar, mevcut finansal sistemin aksine reel ekonomiyi desteklemeksizin kendi başına büyüyemezler.

    Bu kitap öncelikle finansal krizlerin oldukça sade ve anlaşılır bir özetini sunduktan sonra İslami finans araçlarını ve felsefesini anlatıyor. Mudaraba, Murabaha, Musharaka, Ijara, Bay Al-Salam, Istisna, Sukuk, Tawarruk, Arboun gibi İslami finans araçlarının nasıl işlediğini açıklıyor.

İslami Finans ve Yeni Finansal Sistem Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.