sadsad x
asdasd

Johannes Kepler - Bilimin Öncüleri

Parola Yayınları

Turan Tektaş

Üretici Liste Fiyatı
45,00 TL
24,75 TL
%45 indirim
24 Saatte Kargoda!
5 Adet Stokta
Johannes Kepler - Bilimin Öncüleri Hakkında Bilgiler
Türü: Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9786057522887
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Turan Tektaş
Turan Tektaş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Johannes Kepler - Bilimin Öncüleri Kısa Özet

  Newton, Daha ileriyi görebildiysem, bunu omuzlarından baktığım devlere borçluyum, demişti. Bu devlerden biri Galileo ise diğeri Kepler’dir.

  Kepler’e gelinceye dek Kopernik sistemine dayanaksız bir hipotez, ya da, işe yarar matematiksel bir araç gözüyle bakılıyordu. Kepler, sistemin kimi düzeltmelerle bilimsel doğruluğunu kanıtlamakla kalmadı, astronomiye mekanik bir kimlik kazandırdı.

  Gençlik coşkusuyla işe koyulduğunda amacı mistik inancı doğrultusunda, göksel alemin müzikal uyumunu geometrik olarak belirlemekti; çalışmasını noktaladığında, astronomi matematiksel düzenlemenin ötesinde fiziksel bir gerçeklik kazanmıştı.

  Ders kitaplarında daha çok üç yasasıyla bilinen Kepler, uzay fiziğinde sonraki kimi önemli buluşların ipuçlarını da ortaya koymuştu. Bunların başında eylemsizlik ilkesiyle çekim kavramı gösterilebilir.

  17. Yüzyılın bilimsel devriminde, Astronoma Nova, Harmonik Mundi ve Kopernik Astronomi Özeti adlı çalışmalarına bağlı olarak, şahsen ortaya çıkardığı Kepler`in gezegensel hareket yasaları ile tanınır.

Johannes Kepler - Bilimin Öncüleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.