sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
80,00 TL
52,00 TL
%35 indirim
24 Saatte Kargoda!
6 Adet Stokta
Kadın Cinselliği Hakkında Bilgiler
Türü: Başvuru Kitapları
Sayfa Sayısı: 262
ISBN: 9786056800566
Boyut: 15 x 22
Kapak: Ciltsiz
Janine Chasseguet Smirgel
Janine Chasseguet Smirgel
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kadın Cinselliği Kısa Özet

    Kadın Cinselliği, psikanaliz yazınına kadınsılık psikolojisi ve cinsiyet kimliğine dair önemli katkılar sunmuş bir kitaptır. İlk kez Fransa’da Recherches psychanalytiques nouvelles sur la sexualité féminine başlığıyla yayınlanan kitap, altı adet makale ve kapsamlı bir giriş metninden oluşmaktadır. Kadın cinselliğinin Freudyen ve Freudyen olmayan bakış açılarından faydalanılarak titizlikle irdelenmesi, yazarların sonraki fikirlerini görebilmek açısından bizlere değerli bir perspektif sunmaktadır.

    Dr. J. Chasseguet-Smirgel kitabın giriş kısmı için yazdığı metinde bu çalışmayı şu şekilde özetlemiştir: *Bu kitaba katkı sunan yazarlar, bilimsel nesnelliği saptıran teorik fikirlerini ve klinik yorumlarını kendi bilinçdışı düşlemlerinden olabildiğince uzakta tutma girişiminde bulunmuşladır.* Christian David kadınsılığa dair erkeksi mitleri incelemek için klinik bir öyküden faydalanmakta; Catherine Luquet-Parat küçük kızın ‘nesne değişimi’ndeki kadın mazoşizmine önemli bir rol atfetmekte; Béla Grunberger kadın narsisizminin kökenlerini incelemekte; Joyce McDougall kadın eşcinselliğinin uyumlu kadınsı bir doğaya ulaşmak için bütünleşmesi gerektiği üzerinde durmakta ve son olarak Maria Torok erkeksilik arzularına ve penis hasedine yeni bir rol ve anlam kazandırmaktadır.

    Bu önemli çalışmanın ana makalesindeyse, Janine Chasseguet-Smirgel küçük kızın babasıyla ilişkisini resmederek, bu ilişkinin kadınsı suçluluğa etki eden önemli bir boyutlarını tartışmıştır

Kadın Cinselliği Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.