Kazandıran Mayıs İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Kamu Politikası

Üretici Liste Fiyat
160,00
140,80
Yorum Yap
Listeye Ekle
Genellikle 7-8 gün içinde temin edilir.
Öne Çıkan Bilgiler

Siyasal iktidarlar çok çeşitli alanlarda toplumu etkileyen birçok karar alıp uygulamaktadır. Eğitim, kültür, ulaşım, sağlık, güvenlik gibi çeşitli konularda alınan kararlar belli bir yaklaşımın yansıması olarak hayata geçirilmektedir. Yürürlüğe konulan program ve projelerle vatandaşların ortak ihtiyaçları karşılanmakta ve sosyal sorunlar çözüme kavuşmaktadır. Siyasal iktidarlar tarafından toplumsal gündemde bulunan sorunların seçilerek bunların çözümüne yönelik politikalar üretilmesinde yaşananların analizine duyulan ihtiyaç kamu politikası disiplinini ortaya çıkarmıştır. Kamu politikası, topl

Kamu Politikası Hakkında Bilgiler
Türü : Araştırma-İnceleme
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 96
ISBN : 9786052012802
Basım Yılı : 2018
Kağıt Tipi : 1. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

Siyasal iktidarlar çok çeşitli alanlarda toplumu etkileyen birçok karar alıp uygulamaktadır. Eğitim, kültür, ulaşım, sağlık, güvenlik gibi çeşitli konularda alınan kararlar belli bir yaklaşımın yansıması olarak hayata geçirilmektedir. Yürürlüğe konulan program ve projelerle vatandaşların ortak ihtiyaçları karşılanmakta ve sosyal sorunlar çözüme kavuşmaktadır. Siyasal iktidarlar tarafından toplumsal gündemde bulunan sorunların seçilerek bunların çözümüne yönelik politikalar üretilmesinde yaşananların analizine duyulan ihtiyaç kamu politikası disiplinini ortaya çıkarmıştır. Kamu politikası, toplumsal yaşamı ilgilendiren ve yürütme organınca yürürlüğe sokulan politikaları inceleme konusu yapar. Bu politikaların oluşturulma aşamasından sonuçlarının değerlendirilmesine kadar olan süreç ele alınır. Bu tarz bir yaklaşımla kamu politikası aslında devletin somut ve eyleme geçmiş halini analiz etmektedir.

Devlet faaliyetlerinin özellikle refah devlet uygulamalarına bağlı olarak artış göstermesi ve toplumsal yaşamın her noktasına kadar yaygınlaşması kamu politikası çalışmalarını önemli hale getirmiştir. ABD’de öncelikle siyasal karar vericilere yardımcı olmak gayesiyle başlayan bu çalışmalar daha sonra akademik bir disiplin altında sistematik bir hal almıştır. Kamu politikası disiplini zamanla teorik ve uygulamalı çalışmaların gelişmesiyle güçlenmiş, disiplinle ilgili yayınların sayısında artış olmuştur. Kamu Politikası isimli bu kitap altı bölümden oluşmaktadır.

Giriş

Birinci Bölüm: Kamu Politikasında Kavramsal Çerçeve

İkinci Bölüm: Kamu Politikasında Gündem Belirleme

Üçüncü Bölüm: Kamu Politikasında Aktörler

Dördüncü Bölüm: Kamu Politikasında Karar Alma

Beşinci Bölüm: Kamu Politikalarında Uygulama

Altıncı Bölüm: Kamu Politikasında Değerlendirme

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.