sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
39,00 TL
24,18 TL
%38 indirim
24 Saatte Kargoda!
5 Adet Stokta
Katip Bartleby Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 56
ISBN: 9789752439238
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Herman Melville
Herman Melville
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Katip Bartleby Kısa Özet

  Elinizdeki bu eser, Amerikan edebiyatının büyük isimlerinden Herman Melville’in kaleme aldığı Varoluşçuluk, Absürdizm ve Modernizm’in ilk ve önemli örneklerinden biri olarak kabul edilen bir *pasif direniş* hikâyesidir.

  19. yüzyıl ortalarında New York’ta geçen bu gizemli hikâye, Wall Street’teki hukuk bürosuna üçüncü bir kâtip olarak işe alınan Bartleby adında çalışkan bir genci konu edinir. Başlangıçtaki çalışkanlığına ve disiplinine rağmen Kâtip Bartelby’nin giderek artan garip davranışları, hikâyenin anlatıcısı hukuk bürosunun sahibini rahatsız etmeye başlar. Bartleby’nin Wall Street’te yaşanan hengâmeye ve insanların onla ilgili ne düşündüklerine aldırış etmeksizin başlattığı pasif direniş *yapmak istemiyorum* sözüyle adeta abideleşir.

  Bireyin toplum kurallarına karşı tavrını yansıttığı kadar özgür irade ve determinizm konularına da bir pencere açan bu hikâye, çağımıza da seslenen bir alegori niteliğindedir. Kâtip Bartelby’nin gizemli hikâyesini merakla okurken hem üzülecek hem de düşüneceksiniz.

   

Katip Bartleby Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.