sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
105,00 TL
70,35 TL
%33 indirim
24 Saatte Kargoda!
100+ Adet Stokta
Kavim Hakkında Bilgiler
Türü: Türk Edebiyatı
Sayfa Sayısı: 440
ISBN: 9789750845994
Boyut: 14 x 23
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Ahmet Ümit
Ahmet Ümit
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kavim Kısa Özet

  Can alarak sağlanan adalet, ölümü yüceltmekten başka bir işe yaramaz. 

  Ritüelleri olan, Hıristiyan mistisizminden beslenen bir seri katil cinayet masasını teyakkuza geçirir. İlk cinayetin olay mahalli, alışılmışın hayli dışındadır: Göğsüne saplanmış sapı haç şeklinde bir bıçakla yerde yatan bir kurban... Hemen yanı başında açık bırakılmış, bazı satırları kurbanın kanıyla çizilmiş bir Kutsal Kitap… Katil hiç vakit kaybetmeden seri katile evrilirken Başkomser Nevzat belki de daha önce hiç karşılaşmadığı kadar çetrefilli ve karmaşık bir işin içine dalar.

  Ölüleri bekletmek olmaz. 

  Titiz bir araştırmanın ardından ustalıkla yazılmış, heyecan yüklü bir roman. Ahmet Ümit bu romanında bugünün Türkiye`sini daha iyi anlamak için hem Anadolu’nun geçmişine hem de yakın tarihimize bakmaya çağırıyor okurunu. Bu toprakların kültür mozayiğini Süryaniler, Nusayriler, Rumlar, Türkler, Kürtler üzerinden yeniden hatırlatıyor, devletin derinliklerinde kurulmuş hatalı mekanizmalar yüzünden ödenen bedelleri bir kere daha tartışmaya açıyor.

  “Haklısın Evgenia” diyorum,

  “Bu ülke çok acımasız, bu topraklar çok sert, bu toprakların insanı çok hoyrat... Ama burası bizim ülkemiz Evgenia, burası bizim toprağımız, bizim vatanımız. Biz burasıyız Evgenia...”

Kavim Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.