sadsad x
asdasd

Kayıp Zamanın İzinde Guermantes Tarafı 3. Kitap

Elips Kitap

Marcel Proust

Üretici Liste Fiyatı
254,00 TL
139,70 TL
%45 indirim
Genellikle 3 - 4 gün içinde kargoya verilir
Kayıp Zamanın İzinde Guermantes Tarafı 3. Kitap Hakkında Bilgiler
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 696
ISBN: 9786051217567
Boyut: 13.5 x 19.5
Kapak: Ciltsiz
Marcel Proust
Marcel Proust
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kayıp Zamanın İzinde Guermantes Tarafı 3. Kitap Kısa Özet

    Proust’un kendi hayatından kesitlere bolca yer verdiği Kayıp Zamanın İzinde serisinin üçüncü kitabı olan Guermantes Tarafı’nda, onun Combray`deki çocukluk ve gençlik yıllarına, bir yazarın gelişmesindeki aşamalara ve hatıralara vurgu yapılıyor. Tüm bu anlatılarda insanları en ince ayrıntısına kadar gözlemlemeye ve çevresini bir ressam dikkatiyle betimlemeye çokça yer veriyor. Diğer eserlerinde olduğu gibi bu eserinde de söz oyunlarına ve bilinç akışı tekniğine yer vererek modern roman anlayışında bir çığır açıyor.

    Fransız burjuvazisindeki davetler, unvanlar, aristokratların aralarındaki ilişkiler, entrikalar ve tüm çekişmeler Mme. de Guermantes ve M. de Guermantes’ın penceresinden anlatılıyor. Dönemin belki de en çok ses getiren olaylarından Dreyfüs Olayı ve yavaş yavaş kendini hissettirmeye başlayan Yahudi düşmanlığı da bu romanda kendini gösteriyor. Bunların yanında Fransız askerî birlikleri ve üst rütbelerdeki kişilerin hayatlarını da Saint-Loup’nun gözünden anlatıyor.

    Guermantes’ın soylu ırkına layık, çağlara meydan okurcasına ayakta duran oyulmuş ve yıllanmış bir kule gibi, hikâyelere ve şiirlere konu olan antik mirası Fransa’nın üzerinde yükseliyordu bile; öyle ki Notre-Dame ve Chartres Katedrallerinin yükseldiği yerlerdeki gökyüzünde hâlâ boşluklar

Kayıp Zamanın İzinde Guermantes Tarafı 3. Kitap Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.