Kerbela Kadınları Hakkında Bilgiler
Türü: İslam Tarihi
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786059080224
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Aysel Uçan
Aysel Uçan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kerbela Kadınları Kısa Özet

  Yezid ordusunda olup da kendisini erkek zanneden on binlerce yaratığın karşısında boyunları dimdik şehitleri gibi onurlu duran Kerbela kadınları eşsiz öyküleriyle bu kitapta anıldılar.

  Şu bir gerçektir ki kitabımızda ne kadar güzel anlatılırsa anlatılsın bu kadınların hiçbirini hakkıyla tanıtmaya kalemimizin gücü yetmemiştir. Kimsenin de onları anlatmaya gücü yeteceğini zannetmiyoruz.

  Bu üstün, yiğit kalpli kadınlar esir edilip her yerde teşhir edilirken. Yezit ve taraftarlarının kadınları rahatlık içinde gözlerden uzak yaşamlarına devam ettiler. Bu yiğit kadınlar, tüm zamanlar için dünya kadınlarına örnektir. Hiçbir şart altında başlarını asla indirmediler. Eşlerini, çocuklarını, kardeşlerini, ağabeylerini ve her şeyden önemlisi Peygamberimizin, İmam Ali ve Hz. Fatıma`nın emaneti İmamlarını, Allah yolunda kurban verdiler. Hakkı haykırırken İmam Hüseyin`i örnek aldılar.

  Yezid ordusu İmam Hüseyin`i şehit ederek İmam Hüseyin`i susturabileceklerini zannettiler. İmam Hüseyin`in nefesi kendisine en çok benzeyen Hz. Zeynep başta olmak üzere diğer kız kardeşi Ümmü Gülsüm, İmam Hüseyin`in kızları Fatıma, Sakine ve Rukayye`de yeniden dirilmişti.

Kerbela Kadınları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.