sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
72,00 TL
50,40 TL
Kitap Hayat İçindir Hakkında Bilgiler
Türü: Eleştiri, İnceleme, Kuram
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9786050930696
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Doğan Hızlan
Doğan Hızlan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kitap Hayat İçindir Kısa Özet

  Doğan Hızlan’dan güncelin izini süren, ama bir yandan da günceli temellendiren, ona tarihi bir perspektiften bakmaya çalışan yazılar…

  Varaklamak sözü eski yayınevi yöneticilerinin, kitap seçicilerinin çok kullandığı bir deyim. Cağaloğlu lügatinden kalma yani... Yayınevlerinin her birinde böyle varaklayan tecrübeli biri vardır. Yayıncılıkta, kitap okumada, değerlendirmede yıllar sonra meleke kesbetmiş kişilerin, kısa sürede bir kitap hakkında fikir edinmesi bu tanımın içine girer. 

  Tempo dergisiyle beraber verilen Tempo Kitap’ta ise ya gündemden, ya kendi gündemimden, ya genel edebiyat ve yayın dünyasından hareketle yazılar kaleme aldım. Oradaki yazılarım kitap yazısıyla deneme arasındaki gelgitlerden oluşuyor.* 

  Deneme edebiyatımızın duayeni Doğan Hızlan, son yıllarda, daha önceden sürekli okuru olduğu iki yayında, Radikal Kitap’ta *Varaklamak* başlıklı köşesinde ve Tempo dergisinin eki Tempo Kitap’ta yazılarını paylaştı okurlarıyla. Kitap Hayat İçindir bu yazılardan yapılmış bir seçme. 

  Kuşkusuz güncelin izini süren, ama bir yandan da günceli temellendiren, ona tarihi bir perspektiften bakmaya çalışan yazılar.

Kitap Hayat İçindir Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.