sadsad x
asdasd

Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Yazmalar Kataloğu 1

Koç Üniversitesi Yayınları

Ali Emre Özyıldırım

Üretici Liste Fiyatı
1.000,00 TL
600,00 TL
%40 indirim
Genellikle 3-4 gün içinde kargoya verilir
Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Yazmalar Kataloğu 1 Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme-Referans
Sayfa Sayısı: 480
ISBN: 9786052116630
Boyut: 20 x 26
Kapak: Ciltli
Ali Emre Özyıldırım
Ali Emre Özyıldırım
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Yazmalar Kataloğu 1 Kısa Özet

  Bağış ve satın alma yoluyla Suna Kıraç Kütüphanesi Nadir Eserler Koleksiyonu’na dahil edilen 686 değerli yazma eser bulunmaktadır. Bu eserlerden 425 adetinin ayrıntılı tasfirlerine Yazmalar Kataloğu’nun ilk cildinde yer verilmiştir.

  Bu 331’i Türkçe, 61’i Arapça ve 24’i Farsça dillerinde yazılmış yazma eser Türk kültür hayatının farklı alanlarında birbirinden değerli çalışmalarıyla kalıcı izler bırakan dört değerli bilim ve kültür insanının Fuat Bayramoğlu, Midhat Sert, Josephine Powell ve Şinasi Tekin’in şahsi kütüphanelerinden 1995 – 2005 yılları arasında intikal etmiş ve Katalog içerisinde de kitap sahiplerine göre bir düzen korunarak ait oldukları bütünün içinde görülebilmeleri hedeflenmiştir.

  Konusal olarak bakıldığında ise edebiyat ve Din (İslam) ağırlık gösterse de tasavvuf, tıp, tarih, astronomi, felsefe, matematik gibi pek çok farklı alandan değişken sayılarda yazmanın koleksiyonda yer aldığı görülür.

  Her yazma için hazırlanan tasfirde yazmanın fiziki özellikleri, temel künye bilgileri ve eserin başlangıç ve bitiş cümleleri yer almaktadır. Yine bu tasfirlerde yazmanın diğer nüshalarına göndermeler yapılmıştır.

  En sonda yer alan ayrıntılı dizinler Katalogda geçen her türlü özel isme rahatlıkla ulaşılabilecek şekilde düzenlenmiştir. Özel isimler dışında telif ve istinsah tarihlerine ve dile göre de dizinler bulunmaktadır

Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi Yazmalar Kataloğu 1 Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.