Köpekleşmenin Şerefi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel
Sayfa Sayısı: 334
ISBN: 3990000016536
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Bülent Tekin
Bülent Tekin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Köpekleşmenin Şerefi Kısa Özet

  Bülent Tekin; 1954 yılında, Mardin`in Derik ilçesinde doğdu. İDMMA ( Galatasaray) Kimya Mühendisliği ve ODTÜ (Gaziantep Kampusu ) İnşaat Mühendisliği mezunudur. Edebiyatçılar Derneği, BESAM, TYS ve PEN üyesidir. Gırgır Dergisi Yazarıdır.

  Yayınlanmış Eserleri :

  " Kızıldan Sarıya " (şiir) , " Tarih Tarih Olsun" (şiir) , " Sevdamla Yaşayacaksan" (şiir), " Kral Situ`nun Hiyayesi " (roman), "Barışla Güzeldir Sevdam" (şiir), " Feyyo`nun Felsefesi " (roman) " Ölümü Vurmak Güneşi Öpmek" (şiir), " Bir Türkiye Çıkmazı" (deneme), "Kartal Yuvası Mardin Tarihçedir" (tarihi roman) ve elinizdeki "köpekleşmenin şerefi" (mizah/deneme) eserlerini yazım yaşamına katmış.

  Mizah, insanı ruh haliyle nakş etmiş yaşamın rengidir. Mizah, bazen insan hallerini karmaşık sosyal ve düşünsel davranışlarını, hayvanlarınkiyle mukayese ederek sunar. Bu bazen fabl / teşbih tarzında olduğu gibi, felsefi bakış ile de anlamdırılır.

  Köpek; toplumda dostluğun, gözüpekliğin, uyanıklığın, hırçın ve saldırganlığın, sempatikliğin, sevecenliğin yada tersinden salaklığın, dilenciliğin, şiddetin düşürülmüşlüğün, sıradanlığın vs. simgesi olarak da örneklendirilir.

  Coğrafyamızda, fabl ve mizah sanatı, dolaylı ­ imalı anlatımın, tarih ve mitoloji ile zenginleştirilen kültür ile harmanlanmış ritüeller yoğunluklu günlük yaşamda kullanılır. Bu birikimler, kalemin yeteğiyle birleştirildiğinde, ortaya içerikli edebi eserler çıkar.

  Bülent Tekin; elinizdeki kitapta bizi ilgilendiren, kendimizi bulacağımız önemli ve farklı konuları, farklı pencerelerden farklılığını ortaya koyarak, farklı anlamlara evrilebilecek şekilde nakşetmiştir.

  Okuyup kritik etmeniz dileğiyle...

Köpekleşmenin Şerefi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.