sadsad x
asdasd

Kültürel Diplomasi ve Kore Dalgası Hallyu

Siyasal Kitabevi - Akademik Kitaplar

Mutlu Binark

Üretici Liste Fiyatı
60,00 TL
46,80 TL
%22 indirim
24 Saatte Kargoda!
3 Adet Stokta
Kültürel Diplomasi ve Kore Dalgası Hallyu Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 183
ISBN: 9786057877321
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Mutlu Binark
Mutlu Binark
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kültürel Diplomasi ve Kore Dalgası Hallyu Kısa Özet

  Bu kitap Güney Kore`den tüm dünyaya nyayılan Kore Dalgası Hallyu olarak bilinen kültürel içeriklerin kültürel diplomasi aracı ve kanalı olarak devlet politikasıyla üretim ve yayılım sürecinin nasıl desteklendiğini örnekler üzerinden tartışmaktadır.

  Çalışmada, Hallyu örneği merkeze alınarak yaratıcı içerik endüstrisinin Güney Kore`de devlet politikası ve büyük şirketlerin desteğiyle gelişme süreci, ulusaşırı popüler kültür pazarına damga vurması hem ekonomi politik bakış açısıyla, hem de kültürel bakış açısıyla tartışmaya açılmaktadır.

  Bu kitapta Kore sinema endüstrisinin, K-dramaların ve K-pop`un gelişkin hükümet politikalarıyla ilişkisi Kore Dalgası`nın dönemsel farklılıklarını ve gelişme evrelerini ortaya koymak için örnek olarak ele alınmaktadır.

  Çalışmanın Türkiye`deki kültür politikaları, kültürel diploması, yaratıcı endüstriler alanında çalışanlara temel bir kaynak olması amaçlanırken; farklı bir coğrafyada bir ülkenin demokratikleşme sürecine koşut olarak kültürel alana ilişkin yönetsel erkin düzenleyici politikalarının denetimden ve sansürden ilk olarak ifade özgürlüğüne ve en nihayetinde de kültürel içerikleri metalaştırmaya doğru nasıl değiştiği yönünde bir izlek sunması açısından da örnek teşkil edeceği düşünülmektedir.

  Bu bağlamda, kitabın Türkiye özelinde demokratik, kapsayıcı, çok yönlü ve sürdürülebilir kültür politikaları üretimi için yeni sorunların sorulmasına ve araştırmaların yürütülmesine vesile olacağı umulmaktadır.

Kültürel Diplomasi ve Kore Dalgası Hallyu Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.