Kazandıran Temmuz İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Kur’an-ı Kerim’in Yazı Tarihi

Üretici Liste Fiyat
220,00
167,20
Yorum Yap
Listeye Ekle
2 Adet Stokta
Öne Çıkan Bilgiler

*Müslümanların kıyamete değin câri olacak son hak din ile münasebetlerinin temel vasıtası olan Kur’ân-ı Kerîm’in tarihinin *karanlık* olduğunu beyan eden, 1450 senelik tarihi vetirede bir kısım âyetlerin *hiç kimse tarafından doğru anlaşılmadığını* söyleyen; bırakınız Hz. Peygamber (s.a.v.)’in, Hz. Âdem (a.s.)’dan itibaren hiçbir peygamberin *hissî mucizesi olmadığını* ifade edip tüm hissî mucizeleri bir kalemde inkâr kastıyla te’vil eden, Kur’ân-ı Kerîm’in ilâhî bir koruma altında olduğu vaadine rağmen *bir kısım âyetlerin Kur’ân’dan olmadığı halde ona dâhil edildiğini* ve cem esnasında bazı yanlışların yapılmış olabileceğini iddia eden, İlâhî vahyin bütünüyle peygamberin rüyası olduğunu dolayısıyla da *onun vahye değil, vahyin ona tâbi

Kur’an-ı Kerim’in Yazı Tarihi Hakkında Bilgiler
Türü : Kuran ve Kuran Üzerine
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 304
ISBN : 9786057562098
Basım Yılı : 2021
Kağıt Tipi : 2. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

“Müslümanların kıyamete değin câri olacak son hak din ile münasebetlerinin temel vasıtası olan Kur’ân-ı Kerîm’in tarihinin “karanlık” olduğunu beyan eden, 1450 senelik tarihi vetirede bir kısım âyetlerin “hiç kimse tarafından doğru anlaşılmadığını” söyleyen; bırakınız Hz. Peygamber (s.a.v.)’in, Hz. Âdem (a.s.)’dan itibaren hiçbir peygamberin “hissî mucizesi olmadığını” ifade edip tüm hissî mucizeleri bir kalemde inkâr kastıyla te’vil eden, Kur’ân-ı Kerîm’in ilâhî bir koruma altında olduğu vaadine rağmen “bir kısım âyetlerin Kur’ân’dan olmadığı halde ona dâhil edildiğini” ve cem esnasında bazı yanlışların yapılmış olabileceğini iddia eden, İlâhî vahyin bütünüyle peygamberin rüyası olduğunu dolayısıyla da “onun vahye değil, vahyin ona tâbi olduğunu” söyleyen zevatın günden güne artması elinizdeki eserin ortaya çıkmasının en büyük sebebidir.
Elinizdeki bu çalışma, söz konusu iddiaları en özlü biçimde cevaplama amacına matuf olduğu gibi, Kur’ân-ı Kerîm’in -tamamıyla- Hz. Peygamber (s.a.v.)’in sağlında yazıya geçirildiğini isbat etmek niyetindedir.”

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.