Kuran ve Sünnet Işığında Embriyoloji

Asalet Yayınları

Abdülmecid Zindani

170,00 TL
122,40 TL
%28 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Kuran ve Sünnet Işığında Embriyoloji Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine
Sayfa Sayısı: 192
ISBN: 9786257297561
Boyut: 16 x 0
Kapak: Ciltli
Abdülmecid Zindani
Abdülmecid Zindani
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kuran ve Sünnet Işığında Embriyoloji Kısa Özet

  Prof. Dr. Abdülmecid Zindânî, 1942 yılında Yemen’de doğmuştur. Aslen San’a’nın Zindân bölgesindendir. İlk eğitimini, bir ilim yuvası olan baba ocağında almıştır. Mısır’da Eczacılık Fakültesi’nde iki yıl okuduysa da İslamî ilimlere olan ilgisinden dolayı Eczacılık Fakültesi’nden ayrılmıştır. Üstad Zindânî, dönemin meşhur Ezher âlimlerinden dersler almış, daha sonra da Sudan’daki Um-Durmân İslam Üniversitesi’nde doktora yapmıştır.

  Yemen siyasî hayatının önde gelen şahsiyetlerinden biri olan Üstad Zindânî, İslam dünyasının yakından tanıdığı en etkili davetçilerinden biri olarak kabul edilir. Toplumun dine güvenini yeniden tesis etmek için birçok üniversite, ilim merkezi, forum ve halka açık toplantılarda binlerce bilimsel ve İslamî konferanslar düzenlemiştir.

  Üstad Zindânî, "Kur`an ve Sünnet’te Bilimsel Mucizeler" ekolünün kurucusu sayılır. Bilimsel gelişmeleri İslamî delillere dayandırarak kozmik olayları ilmî bir dille açıklamak için gayret göstermiş, din ve modern bilimler arasındaki sunî çatışmayı ortadan kaldırmak için küresel düzeyde büyük çabalar ortaya koymuş ve bu anlamda önemli başarılara imza atmıştır. Yemen’in başkenti San’a’da İmân Üniversitesi’ni, Mekke’de de uluslararası bir oluşum olan "Kur’an ve Sünnet’te Bilimsel Mucizeler Merkezi"ni kurmuştur. 
  Üstad Zindânî, dinî ve ilmî birçok eser yayımlayarak Arap ve İslâm kütüphanesinin gelişmesine katkı sunmuştur. Halen Yemen Âlimler Birliği Başkanlığını yürüten Üstad Zindânî’nin eserleri, başta Türkçe olmak üzere birçok dünya diline çevrilmiştir.

Kuran ve Sünnet Işığında Embriyoloji Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.