Kuranın Faziletleri - Kuran İlimlerine Giriş

İtisam Yayınları

İbn Kesir

75,00 TL
54,00 TL
%28 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Kuranın Faziletleri - Kuran İlimlerine Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Kuran ve Kuran Üzerine
Sayfa Sayısı: 282
ISBN: 9786059612241
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
İbn Kesir
İbn Kesir
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Kuranın Faziletleri - Kuran İlimlerine Giriş Kısa Özet

  Kur`an`ın Faziletleri
  Şüphesiz ki birçok âlim, Kur`an`ın faziletleri hakkında müstakil eserler telif etmiştir. en-Nesâi, el-Kâsım b. Sellâm, Ebu`l Fadl er-Râzi ve Firyâbî`nin Fadâilu`l-Kurânları bunların en meşhûrlarıdır.
  Tefsir ve hadis ilminde otorite kabul edilen İbn Kesir, bu eserini el-Buhâri`nin Sahihinde Kur`an`ın Faziletleri başlığı altında naklettiği rivayetleri sırasıyla şerh ederek meydana getirmiştir.
  Netice olarak bu kitap, hadis ilminin zirvesi olan el-Buhâri ile Kur`an ilimlerinin zirvesi kabul edilen İbn Kesir`i bir araya getirerek ilmî kıymetini gözler önüne sermiştir.
  İbn Kesir bu şerhi bitirdiğinde onu tefsirinin sonuna eklemiş ve şöyle demiştir: Buhari rahimehullah Sahihinde Kur`an`ın Faziletleri bölümünü Kitabu`t-Tefsir`den sonra zikretmiştir. Çünkü tefsir ilmi daha önemlidir. Bizde onun yolunu ve menhecini izleyerek böyle yaptık.
  Fakat daha sonra bu bölümü tefsirinin ön kısmına almış ve şöyle demiştir: Buhari rahimehullah Sahihinde Kur`an`ın Faziletleri bölümünü Kitabu`t-Tefsir`den sonra zikretmiştir. Çünkü tefsir ilmi daha önemlidir, bu nedenle o bununla başlamıştır. Biz ise her surenin faziletini zikretmek suretiyle onu tefsirin önüne aldık ki bu, okuyucuyu Kur`an`ı ezberlemeye ve onu fehmedip içindekilerle amel etmeye teşvik etsin.

Kuranın Faziletleri - Kuran İlimlerine Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.