sadsad x
asdasd

Liberteryenizmin Felsefi Temelleri

Liberus Yayınları

Belgin Tarhan

Üretici Liste Fiyatı
82,00 TL
49,20 TL
%40 indirim
24 Saatte Kargoda!
2 Adet Stokta
Liberteryenizmin Felsefi Temelleri Hakkında Bilgiler
Türü: Düşünce
Sayfa Sayısı: 336
ISBN: 9786254432743
Boyut: 13 x 0
Kapak: Ciltsiz
Belgin Tarhan
Belgin Tarhan
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Liberteryenizmin Felsefi Temelleri Kısa Özet

  Türkiye’de özellikle son 30 yılda liberalizmin ne olduğu, hangi filozofların liberalizm içinde yer aldığı vb. konularda pek çok makale ve kitap kaleme alındı. İşte bu makale ve kitapların içinde birkaç paragraf yahut bölümde yer verilen liberteryenizm Türkçede ilk defa müstakil bir eserde, Seval Yaman ve Belgin Tarhan’ın *Liberteryenizmin Felsefi Temelleri* kitaplarında hayat buluyor.

  Yaman ve Tarhan, liberteryenizmin öncelikle liberal felsefe içindeki yerinin izini sürüyor, üstünde bilhassa durduğu konuları öne çıkararak diğer liberalizmlerden farklı kılan özelliklerini ortaya koyuyorlar. Daha sonra liberteryenizmin birey ve toplum anlayışına odaklanıyor ve bu anlayışın çizgilerini netleştirmeye çalışıyorlar.

  Bireye ve topluma bakışının genel hatlarını böylelikle çizdikten sonra Yaman ve Tarhan, liberteryenizmin devlete ve devletler arası ilişkilere yaklaşımını masaya yatırıyorlar. Devleti tamamen reddedenler ile ona *mecburen* bir alan veren ekolleri anlatıyorlar ve bu ekollerin uluslararası ilişkilere bakışlarını ortaya seriyorlar.

  *Liberteryenizmin Felsefi Temelleri*, konuyla ilgili ilk Türkçe eser olması sebebiyle hem bir başvuru kaynağı hem de bir başucu kitabı olma niteliğini taşıyor.

Liberteryenizmin Felsefi Temelleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.