sadsad x
asdasd

Mahmud Efendi Hazretleri’nden Duyulan - Hikmetli Sözler

Ahıska Yayınevi

Kolektif

Üretici Liste Fiyatı
261,00 TL
187,92 TL
Mahmud Efendi Hazretleri’nden Duyulan - Hikmetli Sözler Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 344
ISBN: 9786054905683
Boyut: 17 x 24
Kapak: Yayınevi#Ahıska Yayınevi|Yazar#Kolektif|Barkod#9786054905683|Boyut#17x24|Sayfa Sayısı#344|Cilt Tipi#Ciltli|Kağıt Cinsi#2. Hamur|Basım Yılı#2020|Cep Boy#Hayır
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Mahmud Efendi Hazretleri’nden Duyulan - Hikmetli Sözler Kısa Özet

  Mahmud Efendi Hazretleri`nden Duyulan (K.S.) Hikmetli Sözler
      Üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri’nin bütün sohbetlerinde üzerinde durduğu üç ana konu; ilim, amel ve ihlastır.Kendisinin bu hususta defaatle ifade ettiği vechile:
  * “İlim, amel, ihlas üçü bir arada olsun, bunları cem et, dünyayı fethedersin.“
  * “Şeriat üç sacayağı üzerine kuruludur. Bunlar da; ilim, amel ve ihlastır. İlim hocalardan öğrenmekle, kitaplardan okumakla kazanılır, amel de bildiğini yapmakla olur. İhlas için ise mutlaka tarikat lazımdır.“
  * “Dersli olan kardeşlerim, tarikata çalışırken görülen şeyler maksuttan değildir. Üç şeyden başkasına itibar yok; ilim, amel, ihlas.“ gibi sözleriyle bu konunun önemine işaret buyurmuşlardır.
  Biz de sizler için, üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri’nin kıymetli sözlerini uzun süren bir çalışma sonucunda, “İlim“, “Amel“ ve “İhlas“ başlıkları altındaki, konularına göre tasnif ettiğimiz alt başlıklarla beraber cem ettik.
  Üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri’nin kelâm-ı şeriflerinden istifade etmek isteyenler bu “Sözler“ kitabını ganimet bilmeli ve bu eserde yazılanları okurken kendisini üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri’nin huzurunda kabul ederek okumalıdırlar. Böyle yaptıkları takdirde aynen huzurunda bulunanlar gibi bu sözlerden âzami derecede istifade edeceklerdir inşâallâh.
  Ali Rıza Bezzâz Hazretleri’nin, Ali Haydar Efendi Hazretleri’ne vermiş olduğu şeyhlik icâzetinde: “Bu zatın elinden tutan, hiçbir kitapta göremeyeceği ve hiçbir âlimden işitemeyeceği ilimlere nâil olur” buyurduğuna ve Ali Haydar Efendi Hazretleri’nin de: “Bende ne varsa Mahmud`uma verdim” buyurduğuna göre üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri’nin sözlerini kabul kulağıyla dinleyenlerin de ilhama dayalı bu tür manevi ilimlere ulaşacakları muhakkaktır. Nitekim üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri: “Bu sözlerim doğrudur. Vallâhi doğrudur, billâhi doğrudur, tallâhi doğrudur. Kafamdan atmıyorum bunları“ buyurmuştur.
  Öyleyse biz de İmâm-ı Rabbâni Hazretleri’nin “Mektûbât“ isimli kıymetli eserinde buyurduğu: “Ehlullahın kelamı (kalp hastalıklarına) şifa, onların bakışları (manevi hastalıklara) devadır. Onlar öyle bir kavimdir ki, onlarla oturan asla şakî (mahrum) olmaz” sözünden anlaşılan mana üzere üstadımız Mahmud Efendi Hazretleri’nin sözlerini okuyup, mûcebince amel etmeye muvaffak kılınmayı ve bu sayede Rabbimizin huzuruna selim bir kalp ile çıkmamıza vesile olmasını Cenâb-ı Allâh’dan niyaz ederiz. Âmîn!

Mahmud Efendi Hazretleri’nden Duyulan - Hikmetli Sözler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.