sadsad x
asdasd

Marifetullah O`nu Bilmek ve Tanımak

Erkam Yayınları

Hasan Kamil Yılmaz

Üretici Liste Fiyatı
125,00 TL
96,25 TL
Marifetullah O`nu Bilmek ve Tanımak Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 264
ISBN: 9789944831895
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2017
Hasan Kamil Yılmaz
Hasan Kamil Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Marifetullah O`nu Bilmek ve Tanımak Kısa Özet

  Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz Hocanın titiz bir çalışma ile hazırladığı Marifetullah: O`nu Bilmek ve Tanımak adlı eseri, Tasavvuf vadisinde marifet ve muhabbeti merkeze alan konular üzerinde yazılmış yazılardan oluşmaktadır.Kitap giriş ve üç bölümden meydana geliyor:

  Giriş bölümünde ilâhîdinlerin Allah’ın koyduğu fıtrat üzere insanı korumayı esâs aldığı konusu üzerinde durulmaktadır.Birinci bölümde gâyesi mârifet olan tasavvufî hayâtın fıtrî bir olgu oluşu ve insanı mârifetullaha erdirmesi, Allahıfa sarılmak/iıftisâm, takvâ ve ihsân arasında yaşayarak Hakkıfa kul, halka makbûl olmak, fâtiha disiplini ile vahye kulak verip âhireti dünyâya tercih etmek, kalbi korumak ve nefsin engellerini aşacak cihâd-ı ekber ile insanın kendisine kıymasından kurtulması gibi konular anlatılmaktadır.

  İkinci bölümde ibâdet ve tâat başlığı altında ilâhî rahmete ermek için duâ, fiilen ve kalben tekbîr ile Allahıfı yüceltmek, câmi merkezli medeniyet kurabilecek bir kulluk bilincine ermek, oruç, infâk, hac ve kurbân gibi konulara temâs edilmektedir.

  Üçüncü bölümde muâmelât ve içtimâî hayât başlığı altında insânî ve dînî değerlerin en iyi korunduğu kurum olan âile, çağımızdaki gençlik problemleri, kardeşlik, selâmlaşma ve bayram coşkusu ile Afrika Müslümanlarının durumları değerlendirilmektedir.O`nu bilmek ve tanımak cehdinden olan herkesin mutlaka okuması gereken bir kitap

Marifetullah O`nu Bilmek ve Tanımak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.