Kazandıran Temmuz İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Maskeli Balo ve Diğer Öyküler

Üretici Liste Fiyat
180,00
124,20
Yorum Yap
Listeye Ekle
Öne Çıkan Bilgiler

Türk edebiyatının *tek kitap*la efsaneleşen yazarları arasında ilk akla gelenidir Özcan Ergüder.

Sait Faik’in 1949’da *İngiltere’den bir arkadaşım var, ne güzel yazıyor* sözleriyle müjdelediği; Vedat Günyol, Erdal Öz, Oktay Akbal gibi isimlerin öykülerinden övgüyle söz ettiği bir kalem. 

Daha sonra yazmamayı değilse bile yayımlamamayı tercih ederek *edebi sessizliği* yaşayan ve her geçen gün efsanesi daha da derinleşen Özcan Ergüder’in ilk olarak 1956 yılında yayımlanan Maskeli Balo adlı öykü kitabı, dergilerde kalan ve terekesinden çıkan öyküler ile birlikte yeniden okuruna kavuşuyor.

Maskeli Balo ve Diğer Öyküler; üzerinden bunca zaman geçtiği halde hiç eskimediği gibi bugün yazılmış gibi tazeliğini korumaya devam edi

Maskeli Balo ve Diğer Öyküler Hakkında Bilgiler
Türü : Öykü
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 352
ISBN : 9786052985533
Basım Yılı : 2022
Kağıt Tipi : 2. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

Türk edebiyatının “tek kitap”la efsaneleşen yazarları arasında ilk akla gelenidir Özcan Ergüder.

Sait Faik’in 1949’da “İngiltere’den bir arkadaşım var, ne güzel yazıyor” sözleriyle müjdelediği; Vedat Günyol, Erdal Öz, Oktay Akbal gibi isimlerin öykülerinden övgüyle söz ettiği bir kalem. 

Daha sonra yazmamayı değilse bile yayımlamamayı tercih ederek “edebi sessizliği” yaşayan ve her geçen gün efsanesi daha da derinleşen Özcan Ergüder’in ilk olarak 1956 yılında yayımlanan Maskeli Balo adlı öykü kitabı, dergilerde kalan ve terekesinden çıkan öyküler ile birlikte yeniden okuruna kavuşuyor.

Maskeli Balo ve Diğer Öyküler; üzerinden bunca zaman geçtiği halde hiç eskimediği gibi bugün yazılmış gibi tazeliğini korumaya devam ediyor. Yenilenmiş öyküler toplamı, asla tükenmeyecek tekniğiyle hem bir efsaneyi yeniden ortaya çıkarıyor hem de deyim yerindeyse yepyeni bir yazarı okuruyla buluşturuyor…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.