Kazandıran Nisan Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Medeni Usul Hukukunda Fer`i Müdahale

Üretici Liste Fiyat
235,00
195,05
Yorum Yap
Listeye Ekle
Genellikle 4-5 gün içinde temin edilir.
Öne Çıkan Bilgiler

Bu çalışmanın yayımlanmasından sonra aynı konuda bilinen bir tez çalışması yapılmamıştır. Kaldı ki söz konusu uzun sürede Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu yürürlükten kaldırılmış, 01.10.2011 tarihi itibarıyla 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu (RG, 12.01.2011, Sayı: 27836) yürürlüğe girmiştir. Hukuk Muhakemeleri Kanunu müdahalenin asli şeklini düzenlemiş ve fer`i müdahaleye ilişkin önemli değişiklikler yapmıştır. Çalışmanın ilk basısında fer`i müdahalenin benzer kurumlardan farklılığına, yapabileceği usul işlemlerinin kapsamına ve müdahalenin etkisine ayrıntısıyla değinilmişti. Bu çalışmada İsviçre Kanton Usul Kanunlarının mülga edilmesiyle yürürlüğe giren İsviçre Federal Usul Kanunu`nun ilgili maddelerine, bu arada Alman ve Avusturya

Medeni Usul Hukukunda Fer`i Müdahale Hakkında Bilgiler
Yayınevi : On İki Levha Yayınları
Yazar : Hakan Pekcanıtez
Barkod : 9786257773324
Boyut : 16x24
Sayfa Sayısı : 485
Cilt Tipi : Ciltli
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Yılı : 2020
Cep Boy : Hayır

Tükendi

Gelince Haber Ver

Bu çalışmanın yayımlanmasından sonra aynı konuda bilinen bir tez çalışması yapılmamıştır. Kaldı ki söz konusu uzun sürede Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu yürürlükten kaldırılmış, 01.10.2011 tarihi itibarıyla 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu (RG, 12.01.2011, Sayı: 27836) yürürlüğe girmiştir. Hukuk Muhakemeleri Kanunu müdahalenin asli şeklini düzenlemiş ve fer`i müdahaleye ilişkin önemli değişiklikler yapmıştır. Çalışmanın ilk basısında fer`i müdahalenin benzer kurumlardan farklılığına, yapabileceği usul işlemlerinin kapsamına ve müdahalenin etkisine ayrıntısıyla değinilmişti. Bu çalışmada İsviçre Kanton Usul Kanunlarının mülga edilmesiyle yürürlüğe giren İsviçre Federal Usul Kanunu`nun ilgili maddelerine, bu arada Alman ve Avusturya hukuklarındaki değişikliklere de yer verilmiştir. İlk basıda yer alan askeri idari yargılama usulünde fer`i müdahale başlığı altında yer alan açıklamalar metinden çıkarılmıştır. İdari yargılama usulünde fer`i müdahale ile hakem yargılamasında fer`i müdahale başlıkları muhafaza edilerek çalışmanın yargı usulleri bakımından sadece medeni usul hukukuyla sınırla kalmaması sağlanmıştır. Çekişmesiz yargıda fer`i müdahale de yeniden değerlendirilerek incelenmiştir.

Kitabın ikinci basımını Doç. Dr. Nedim Meriç ile gerçekleştirdik. Doç.Dr. Nedim Meriç yeni basıda sadece yeni mevzuatı, literatürü ve Yargıtay kararlarını işlemekle kalmamış, aynı zamanda çalışmaya yeni başlıklar ve eklemelerde de bulunmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.