sadsad x
asdasd

Melankolinin Kısa Anatomisi

Maya Kitap

Robert Burton

Üretici Liste Fiyatı
75,00 TL
50,25 TL
%33 indirim
Melankolinin Kısa Anatomisi Hakkında Bilgiler
Türü: Düşünce
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786059902939
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Robert Burton
Robert Burton
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Melankolinin Kısa Anatomisi Kısa Özet

  Robert Burton’ın insanoğlunun duygu ve düşüncelerini açıklayabilmek için 17. yüzyılda bir kütüphanedeki tüm kitapları inceleyerek oluşturduğu Melankolinin Anatomisi, yazıldığı günden bu yana üslubu ve zengin içeriğiyle övgüler almıştır. Bu kitap, sıradan bir melankoli incelemesi ya da melankolinin sebepleri, belirtileri ve tedavilerini derleyen tıbbi bir çalışma değildir. Antik dönemlerden Rönesans’a kadar insan davranışlarının nasıl yorumlandığına kapsamlı bir bakıştır, döneminin felsefi ve fizyolojik fikirlerinin bir araya getirildiği önemli bir derlemedir.

  Burton’ın incelikli üslubu ve akıcı diliyle kaleme aldığı bu inceleme hem kendinize hem de dünyaya bakışınızı değiştirecek.

  Haftanın, yılın ya da yüzyılın değil, tüm zamanların en iyisi demek istiyorum. Neden mi? Çünkü bu kitap tüm zamanların en iyisi.

  - Nicolas Lezard, The Guardian

  Modern yazarların çoğu beni yoruyor ama Burton öyle değil. Konuşur gibi yazıyor, çok bilgili ama tepeden bakmıyor ve bir kez başladı mı durması çok zor. O, aynı zamanda bir mizah yazarı; *mizahçı* diye anılmamasına bakmayın. İngiliz ironisinin iyi bir örneği olan Melankolinin Anatomisi, dünyanın en iyi mizah kitaplarından biri.

  - Anthony Burgess

  İngiliz düzyazısının en parlak günlerinin en iyi metni.

  – Lewellyn Pawys (Yazar)

Melankolinin Kısa Anatomisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.