sadsad x
asdasd

Milletlerarası Özel Hukuk Pratik Çalışmaları

Seçkin Yayıncılık

Merve Acun Mekengeç

Üretici Liste Fiyatı
114,00 TL
104,88 TL
%8 indirim
Genellikle 3-4 gün içinde kargoya verilir
Milletlerarası Özel Hukuk Pratik Çalışmaları Hakkında Bilgiler
Türü: Hukuk Üzerine
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9789750279058
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Merve Acun Mekengeç
Merve Acun Mekengeç
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Milletlerarası Özel Hukuk Pratik Çalışmaları Kısa Özet

    Hukuk fakültelerinde dördüncü sınıfta okutulan ve zorunlu ders olan Milletlerarası Özel Hukuk dersi bünyesinde kanunlar ihtilafı hukuku, milletlerarası usul hukuku, vatandaşlık ve yabancılar hukuku ile mümkünse tahkim hukuku derslerinin öğrencilere öğretilmesini sağlamayı hedeflemektedir. Bu dersin ise ağırlık noktasını kanunlar ihtilafı hukuku ile milletlerarası usul hukuku konuları oluşturmaktadır. Kitabımızda kanunlar ihtilafı ile milletlerarası usul hukuku konularında 35 adet cevaplı pratik çalışmaya ve 50 adet çoktan seçmeli test sorusuna yer verilmiştir.

    Hukuk fakültelerinde anlatılan teorik dersleri öğrenciler hayatın içinde uygulamakta zorlanabilmektedir. Bu durumun oluşmasını önlemek amacıyla yapılan pratik derslerinin teorik ders anlatımları kadar öğrencilere yararı vardır. Milletlerarası özel hukuk alanında da öğrenciler çıkabilecek uyuşmazlıkları ve çözüm şekillerini zihinlerinde canlandırmakta çoğunlukla zorlanırlar. Bu kitap sayesinde yaşanılan bu zorlukların aşılmasına katkı sağlanacaktır.

    Kitapta, Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun`da düzenlenen tüm konulara ilişkin öğretici ve ilginç olaylara yer verilmiştir. Bu olaylar oluşturulurken kendi zihnimizin yanı sıra kimi zaman Yargıtay kararlarından kimi zamansa gazete haberlerinden uyarlamalar yapılarak hayatın içinden örnekler ortaya konmuştur. Derslerde öğrencilerden gelen talepler de kitabın oluşturulmasına katkı sağlamıştır. Kitabın öğrencilere çok faydalı olacağı kanaatindeyiz.

Milletlerarası Özel Hukuk Pratik Çalışmaları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.