sadsad x
asdasd

Modern Düşüncenin İslam Anlayışı

Rıhle Kitap

Salim Öğüt

Üretici Liste Fiyatı
76,00 TL
45,60 TL
%40 indirim
24 Saatte Kargoda!
3 Adet Stokta
Modern Düşüncenin İslam Anlayışı Hakkında Bilgiler
Türü: İslam ve Günümüz İslam Düşüncesi
Sayfa Sayısı: 419
ISBN: 9786055634247
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Salim Öğüt
Salim Öğüt
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Modern Düşüncenin İslam Anlayışı Kısa Özet

    Bu ülkede son onbeş yirmi yıldır, bazı ilahiyatçı akademisyenlerin, İslam dinini sunuşlarında, bugüne kadar bilinenden çok farklı bir yöntem uyguladıkları, çok belirgin bir biçimde görülmektedir. Bendeniz sözünü ettiğim bu yılları, bütün bu olup bitenleri anlamaya çalışmakla geçirdim. Ancak her yeni günde karşılaştığım her yeni durum dolayısıyla hayretten hayrete düştüm; bu yüzden de bir türlü olup bitenleri kavramaya imkan bulamadım.

    Ne amaçlarını, ne söylemlerini, ne hedef kitlelerini, ne de ortalığı kaldırıp kaldırıp indirirken kullandıkları yöntemi metodu usulü anlayabildim.

    Bu insanlar, kimilerine göre İslam`ın bugüne kadar ertelenmiş reformunu gerçekleştiren aydın, ilerici, çağdaş, uygar ve modern ilahiyatçılar, kimilerine göre de, çağın ve insanının taleplerini görmüş ve onların, tashih (yanlışlarını düzelten) değil, tasvib eden (yaşadıkları hayatı onaylayan) ilahiyatçı tipine ihtiyaç duyduklarını fark etmiş, dolayısıyla onlara istediklerini veren, karşılığında da istediklerini alan şarlatanlardır.

Modern Düşüncenin İslam Anlayışı Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.