sadsad x
asdasd

Muhasebe ve Denetimde Güncel Konular

Siyasal Kitabevi

Mehmet Emin Karabayır

Üretici Liste Fiyatı
70,00 TL
51,10 TL
%27 indirim
24 Saatte Kargoda!
5 Adet Stokta
Muhasebe ve Denetimde Güncel Konular Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer
Sayfa Sayısı: 244
ISBN: 9786057877277
Boyut: 16 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2019
Mehmet Emin Karabayır
Mehmet Emin Karabayır
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Muhasebe ve Denetimde Güncel Konular Kısa Özet

    Muhasebe bilgi sistemi işletmelerin kuruluşundan yok olmasına kadar bütün yaşam döngüsü boyunca finansal bilgilerini - son yıllarda finansal olmayanları da- kayıt altında tutan yegâne sistemdir. Ham bilgiler işletmenin ilgili paydaşlarından muhasebe sistemlerine giriş yapar ve muhasebe bilgi sistemi aracılığıyla süzülerek finansal raporlara dönüştürülür. Muhasebe sistemleri bu vesile ile bütün işletme fonksiyonları ve iç ve dış paydaşlarla sürekli iletişim halindedir. Muhasebe denetimi ise üretilen bu bilgilerin gerçepe uygunluğunu denetleyerek finansal bilgi kullanıcılarına hatalı veya hileli bilgi verilmesinin önüne geçme amacı taşır.

    Bu kitap muhasebe ve denetim alanlarında son yıllarda çokça tartışılıp çalışılan ve şüphesiz önümüzdeki yıllarda da üzerinde konuşulacak ve araştırmalar yapılacak çağdaş konularla (Endüstri 4.0 ve muhasebe ilişkisi, sürekli denetim, lojistik maliyetler, yaratıcı muhasebe vb.) ilgili çalışmaları içermektedir. Burada amaç, muhasebe ve denetim alanlarına ilgil duyan ve güncel gelişmeleri takip eden teorisyen ve pratisyenlere bu alanlarla ilgili güncel bilgileri iletmek ve muhasebe ve denetimin diğer alanlarıdaki gelişmelerle ne denli etkileşim halinde olduğunu okuyuculara sunmaktadır.

    Bu kapsamda, birinci ve ikinci bölümlerde Endüstri 4.0 ile muhasebe ve denetim ilişkisi incelenmiş; üçüncü, dördüncü ve beşinci bölümlerde maliyet ve yönetim muhasebesinde güncel konular işlenmiş;altıncı ve yedinci bölümlerde finansal raporlama ile ilgili güncel çalışmalara yer verilmiştir. Son olarak; dokuz, on, onbir ve onikinci bölümlerde muhasebe hileleri ve bağımsız denedtimle ilgili çalışmalar yer almıştır. Kullanıcılara faydası olması dileklerimizle...

Muhasebe ve Denetimde Güncel Konular Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.