Kazandıran Haziran İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Müslüman Kadın

Üretici Liste Fiyat
150,00
102,00
Yorum Yap
Listeye Ekle
Genellikle 5-6 gün içinde temin edilir.
Öne Çıkan Bilgiler

Milli Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’un tercüme ettiği *Müslüman Kadın* eseri, son yüzyılın üzerinde en çok kimlik ve kişilik tartışması yaptığı, şekil ve içerik olarak ele aldığı insana, yani *kadın* öznesine ait çalışmadır.

*Müslüman Kadın* eseri, Mısırlı yazar Kasım Emin’in İslâm’ın kadına bakışını eleştirmek amacıyla kaleme aldığı *El-Mer?etü’l- Cedîde* (Modern Kadın) adlı çalışmasına reddiye olarak, yine Mısırlı yazar Muhammed Ferid Vecdî tarafından kaleme alınmış ve makaleler şeklinde *El-Mer’etü’l-Müslime* başlığıyla yazı dizisi halinde yayımlanmıştır.

Doğu’nun geri kalmışlığı üzerine yürütülen eleştirel yaklaşımların *kadın* kimliğiyle paralel yürütülmesi ve sahneye kadının konulması boşuna değildir.

İslâm ulemasını

Müslüman Kadın Hakkında Bilgiler
Türü : Diğer
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 194
ISBN : 9786058070721
Basım Yılı : 2020
Kağıt Tipi : 2. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

Milli Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’un tercüme ettiği “Müslüman Kadın” eseri, son yüzyılın üzerinde en çok kimlik ve kişilik tartışması yaptığı, şekil ve içerik olarak ele aldığı insana, yani “kadın” öznesine ait çalışmadır.

“Müslüman Kadın” eseri, Mısırlı yazar Kasım Emin’in İslâm’ın kadına bakışını eleştirmek amacıyla kaleme aldığı “El-Merʾetü’l- Cedîde” (Modern Kadın) adlı çalışmasına reddiye olarak, yine Mısırlı yazar Muhammed Ferid Vecdî tarafından kaleme alınmış ve makaleler şeklinde “El-Mer’etü’l-Müslime” başlığıyla yazı dizisi halinde yayımlanmıştır.

Doğu’nun geri kalmışlığı üzerine yürütülen eleştirel yaklaşımların “kadın” kimliğiyle paralel yürütülmesi ve sahneye kadının konulması boşuna değildir.

İslâm ulemasının da sürekli muhatap olduğu sorulara cevap mahiyetindeki ve günümüz tartışmalarına da katkı vereceğine inandığımız bu çalışma esaslı başlıklar içermektedir.

Sebilürreşad yayınları tarafından yeni nesil okuyucuyla buluşması adına yürütülen çalışmalar kapsamında yayımlanan “Müslüman Kadın” kitabında, İslâm’ın kadına bakışı ve tarihi süreç içinde kadın konusunun incelendiği de dikkat çekmektedir.

Mehmet Âkif’in fikir ve düşünce hayatımıza katkı olarak tercüme ettiği “Müslüman Kadın” Fatih Bayhan tarafından hazırlanarak okuyucunun istifadesine sunulmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.