Kazandıran Temmuz İndirimleri Kampanyası
Menü
Hesabım
Sepetim

Müslüman Kimlik Üzerine Algı ve Gerçek

Üretici Liste Fiyat
130,00
101,40
Yorum Yap
Listeye Ekle
Öne Çıkan Bilgiler

İslam ve Müslüman kimliği üzerine günümüzde çeşitli çevrelerce yürütülen imaj çalışmaları dikkat çekiyor. Bir taraftan İslam ve Müslüman kimliği sübjektif önyargılara dayalı bir karalama kampanyasının ve algı operasyonunun konusu oluyor. Bu doğrultuda İslam ve Müslümanlar şiddetle, terörle, geri kalmışlıkla özdeşleştirilmeye çalışılıyor. Bir taraftan da Batı egemenliğindeki dünya düzeninin kapitalizm, liberalizm, sekülerizm gibi temel kutsallarıyla çelişmeyecek bir islam algısı ve Müslüman imajının oluşturulmasına yönelik bir toplum mühendisliği yürütülüyor.

Müslüman Kimlik Üzerine Algı ve Gerçek Hakkında Bilgiler
Türü : Diğer
Kapak : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 152
ISBN : 9786056855641
Basım Yılı : 2019
Kağıt Tipi : 2. Hamur

Tükendi

Gelince Haber Ver

İslam ve Müslüman kimliği üzerine günümüzde çeşitli çevrelerce yürütülen imaj çalışmaları dikkat çekiyor. Bir taraftan İslam ve Müslüman kimliği sübjektif önyargılara dayalı bir karalama kampanyasının ve algı operasyonunun konusu oluyor. Bu doğrultuda İslam ve Müslümanlar şiddetle, terörle, geri kalmışlıkla özdeşleştirilmeye çalışılıyor. Bir taraftan da Batı egemenliğindeki dünya düzeninin kapitalizm, liberalizm, sekülerizm gibi temel kutsallarıyla çelişmeyecek bir islam algısı ve Müslüman imajının oluşturulmasına yönelik bir toplum mühendisliği yürütülüyor. Bununla Batı merkezli dünya düzenine ve egemen yapıya tehdit oluşturmayacak bir İslam ve Müslüman tipolojisi oluşturulmaya çalışılıyor. Dünya genelinde tesis edilen siyasal, ekonomik ve askeri dominant yapının geleceği garanti altına alınmaya, zulüm üzerine kurulu olan ilişkiler ağı meşrulaştırılmaya ve insanların egemen paradigma teslimiyetleri pekiştirilmeye çalışılıyor.

Bugün İslam dünyası olarak tanımlanan coğrafyada yaşayan halklar, İslam ve Müslüman kimliğine yönelik bu algı ve imaj çalışmasının konusu olarak ciddi sorunlarla iç içe… İslam dünyasında yaşanan sosyal, siyasal, askeri gelişmelerin ve yaşanan hadiselerin ve yapılan tartışmaların özünde bunun olduğunun farkında olmak gerekir. Yapılması gereken şey bütün bunların farkında olmak ve İslam ve Müslüman kimliği hususunda, egemen paradigma tarafından yapılan tanımlamalarla algı çalışmalarına değil, İslam’ın temel kaynakları olan Kur’an’a ve Kur’an mesajının tarihsel yaşanmışlık tecrübesini ifade eden Sünnet’e başvurmak olmalı….

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.