sadsad x
asdasd

Nostalji - İnsan Ne Zaman Evindedir?

Kolektif Kitap

Barbara Cassin

Üretici Liste Fiyatı
65,00 TL
40,95 TL
%37 indirim
24 Saatte Kargoda!
1 Adet Stokta
Nostalji - İnsan Ne Zaman Evindedir? Hakkında Bilgiler
Türü: Anlatı
Sayfa Sayısı: 112
ISBN: 9786052205051
Boyut: 14 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Barbara Cassin
Barbara Cassin
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nostalji - İnsan Ne Zaman Evindedir? Kısa Özet

  “Odysseus’un sonunda ‘evinde’ olduğuna dair o son derece sembolik işaret, sadece karısıyla paylaştığı bir sırdır, etrafına evini inşa ettiği zeytin ağacından kendi elleriyle oyduğu kökleşmiş yatağıdır. Kök salmak ve kökünden sökülmek: İşte nostalji budur.”

  Fransız Akademisi üyesi, felsefeci ve dilbilimci Barbara Cassin incelikli ve ustalıklı bir felsefi akıl yürütmeyle kök salmanın ve köksüzlüğün, ait olmanın ve yersiz olmanın, küresel dilde kaybolmanın ve kendi dilinde yaşamanın mitik ve politik veçheleri üzerine düşünüyor.
  Homeros’un kahramanı Odysseus’dan, Vergilius’un kahramanı Aeneas`tan, modern çağın trajik yıllarında Almanya`dan kaçan Hannah Arendt`ten dem vurarak yolcunun, sürgünün, mültecinin kısacası insanın kendini nerede evinde hissedeceğini, nerede nostaljiye kapılacağını sorguluyor.

  “Kök beslemek yerine başka yeri, kendini kapatmayan, farklı ‘benzerler’ içeren bir dünya beslemeyi tercih ederim. Öyleyse insan ne zaman evindedir? Yakınları, dili ve dilleriyle birlikte kabul edildiği zaman.”

Nostalji - İnsan Ne Zaman Evindedir? Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.