sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
195,00 TL
130,65 TL
Nükleer Enerji Hakkında Bilgiler
Türü: Siyaset Sosyolojisi
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 9786058487444
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2015
Charles D. Ferguson
Charles D. Ferguson
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Nükleer Enerji Kısa Özet

    Türkiye nükleer enerji programını başlatmış bulunuyor. Önümüzdeki on yılda 10`dan fazla nükleer reaktör kurulacak. Peki, vatandaşlar olarak nükleer enerji hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz ya da bildiklerimiz ne kadar doğru hatta ne kadar tarafsız? Nükleer enerji Türkiye için büyük bir risk mi yoksa bir gereklilik mi? Nükleer enerjiden elektrik nasıl elde ediliyor? Kullandığımız enerjinin çoğu nükleer enerjiden mi elde edilmiştir? Uranyum zenginleştirmesi, plütonyum ve yeniden işleme nedir?

    Nükleer enerjinin maliyetleri nelerdir? Nükleer atıklar geleceğimiz için tehdit mi? Nerede ve nasıl depolanıyorlar? Kömür santrallerinin nükleer santrallerden daha fazla radyasyon yaydığı doğru mu? Küresel ısınmanın ve iklim değişikliğinin boyutu nedir? Geleceğin enerji kaynakları güneş ve rüzgar mı? Hangi ülkeler nükleer silaha sahip? Nükleer bomba nasıl yapılır? Nükleer terörizm nedir? Çernobil`de neler yaşandı? Fukuşima bize hangi dersleri verdi? Greenpeace`in kurucularından Patrick Moore`un bir nükleer enerji firmasında çalıştığı doğru mu? Ülkeler neden nükleer enerji peşinde koşuyor?

    Enerji bağımsızlığında nükleer enerji bir çözüm müdür? Ve yüzlerce soru... Nükleer enerji oldukça ciddi bir konudur. Kulaktan dolma bilgiler ve sosyal medya paylaşımlarının ötesine geçip gerçekleri öğrenmek ister misiniz? Bu kitap size bunu vaat ediyor: Nükleer enerji hakkında hepimizin bilmesi gerekenleri tarafsız ve anlaşılır biçimde sunuyor. Gerçekleri bir de konunun uzmanından öğrenmek ister misiniz?

Nükleer Enerji Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.