sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
193,00 TL
150,54 TL
%22 indirim
24 Saatte Kargoda!
10+ Adet Stokta
Nükleer Manyetik Rezonans Spektroskopisi Hakkında Bilgiler
Türü: Astronomi - Fizik
Sayfa Sayısı: 464
ISBN: 9786057009715
Boyut: 17 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2020
Metin Balcı
Metin Balcı
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Nükleer Manyetik Rezonans Spektroskopisi Kısa Özet

    NMR spektroskopisi moleküllerin yapıları hakkında bilgi veren spektroskopik yöntemler içerisinde tartışmasız en ileri seviyede olanıdır. Molekül yapısının yanı sıra, moleküllerin çeşitli fiziksel özellikleri; bağ ve açı değerleri, gerilim, molekül içi dinamik dengeler, elektron delokalizasyonu ve kinetik veriler hakkında önemli bilgiler ortaya koyan ve kimya biliminin olmazsa olmazı haline gelmiş spektroskopik bir yöntemdir.

    Bu kitap, hem NMR`ı yeni öğrenenlere hem de ileri seviyede NMR`ı uygulayanlara yönelik olarak hazırlanmıştır. Üç bölümden oluşan bu eserin 1. bölümünde 1H ve 2. bölümünde 13C çekirdeklerin kimyasal kaymaları, kimyasal kayma değerlerini etkileyen faktörler, homonükleer ve heteronükleer etkileşme sabitleri, APT, DEPT, NOE gibi ölçüm teknikleri tartışılmaktadır.

    Çeşitli örnekler verilerek konuların daha iyi anlaşılmasına çalışılmıştır. Ayrıca spin sistemleri, dinamik denge, kaydırma reaktifleri, çift rezonans gibi konular da ayrıntılı bir şekilde ele alınmıştır. 3. bölümde ise yapı tayininde son yıllarda rutin bir şekilde uygulanmaya başlayan iki boyutlu NMR ölçüm tekniklerine (COSY, HETCOR, HMQC, NOESY vd.) yer verilmiştir.

Nükleer Manyetik Rezonans Spektroskopisi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.