sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
299,00 TL
185,38 TL
%38 indirim
Nutuk Ciltli Hakkında Bilgiler
Türü: Mustafa Kemal Atatürk
Sayfa Sayısı: 1124
ISBN: 9786257852098
Boyut: 16 x 23
Kapak: Ciltli
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2020
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Nutuk Ciltli Kısa Özet

  1927 baskısı esas alınarak çeviri yazıya aktarılan Nutuk, daha önceki birkaç bakımdan farklıdır.

  Daha önceki basımlarda ana metinde numaralandırılarak işaret edilen vesikalar hep ayrı bir cilt şeklinde veya ana metnin hemen devamında verilmiştir. Kopernik basımında ise vesikalar, aslî numara sırası korunarak ana metnin içinde dipnota çekilmiş ve çoğu zaman müracaat edilmesi külfet gerektiren Vesaik cildi, metnin içine yerleştirilmiştir.

  Nutuk metninde bulunmayan ana bölüm başlıkları ve ara başlıklar konularak, anlatılanların bir şeması okuyucunun zihninde daha kolay ve açık bir şekilde şekillenmesine çalışılmıştır.

  Kopernik basımı Nutuk, bu özellikleriyle tarihçiler ve her okuyucu için yararlanılması daha kolay ve açık bir metin hâline gelmiş olmaktadır.

  Artık araştırmacıların işi daha kolay olacak ve okuyucu metne daha büyük bir zevkle ve daha fazla nüfuz edebilecektir.

  Nutuk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusunun siyasî zihniyetinin ve iktidar telâkkisinin ve kurucu felsefesinin anlaşılmasında her zaman ilk müracaat edilecek metin olma vasfını bugün de korumaktadır ve daima koruyacaktır. Bu bakımdan da bir hâtırat metninden farklı ve fazla bir tarih vesikasıdır.

  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının yüzüncü senesine yakışır bir şekilde baskıya hazırlanması ve basılması Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet’e kan ve can verenlere karşı bir borcun küçük bir ifadesi ve ifası olarak görülmelidir.

  Prof. Dr. Ali Birinci

Nutuk Ciltli Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.