sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
90,00 TL
58,50 TL
Ölü Köpeğin Dişleri Hakkında Bilgiler
Türü: Anlatı
Sayfa Sayısı: 188
ISBN: 9786054056019
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2018
Taşkın Tuna
Taşkın Tuna
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Ölü Köpeğin Dişleri Kısa Özet

  Toprak, suyu sever ürün vermek için. Su, güneşi sever buharlaşmak için. Buhar, bulutu sever yoğunlaşmak için. Bulut suyu sever toprağı rahmetle sulamak için. Toprak suyu sever ağaç olmak için. Ağaç yaprağı sever yeşillenmek için. Yaprak ışığı sever esir olmak için.

  Yaprak, böylece ışığa tutsak olunca olağanüstü bir kimyasal etkileşim gerçekleşmiş olur. Yaprak, topraktan aldığı suyu, havadan kaptığı karbon dioksidi esir aldığı ışıkla harmanlayınca bir yandan çevreye oksijen salarken öte yandan da şeker üretir.

  Bu şeker döner dolaşır insana gelir. İnsan olur!

  Olaylara olumlu gözlükle bakanlar için, canlı ya da cansız her varlık, Evren sahnesinde, kendisine ne görev verilmişse, yerinde ve zamanında onu yerine getirmek ve daha üst düzeye çıkabilmek; yani kemâle ulaşarak, olgunluğa erişmek için durmaksızın didinir, çabalar ve çırpınır.

  Şimdi sıra insandadır

  Bulutlar ağlamazsa yeşillikler nasıl gülsün? Ama bulutlar hep ağlayacak yeşillikler hep gülecek midir? Hayır, Güneş aniden açar o zaman bulutlar sevinerek güler; bu kez sararıp solan çimenler olur. Kader mi yoksa hassas denge mi?

  Olaylara olumlu yönden bakanlar için, canlı ya da cansız her varlık, evren sahnesinde, kendisine ne görev verilmişse, yerinde ve zamanında onu yerine getirmek ve daha üst düzeye çıkabilmek; yani kemâle ulaşarak, olgunluğa erişmek için durmaksızın didinir, çabalar ve çırpınır.

  Güneşe baksanıza Bir salkım koruğu, bir salkım üzüm haline getirmek için ne kadar uğraş veriyor?

Ölü Köpeğin Dişleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.