sadsad x
asdasd

Osmanlı Tarihi - Kuruluştan İtibaren Kronolojik Sırayla

Kripto Basım Yayın

Bora İyiat

Üretici Liste Fiyatı
70,00 TL
39,90 TL
%43 indirim
Genellikle 3-4 gün içinde kargoya verilir
Osmanlı Tarihi - Kuruluştan İtibaren Kronolojik Sırayla Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma - İnceleme
Sayfa Sayısı: 432
ISBN: 9786054991440
Boyut: 14 x 21
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2022
Bora İyiat
Bora İyiat
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Osmanlı Tarihi - Kuruluştan İtibaren Kronolojik Sırayla Kısa Özet

  13. yüzyıl sonlarına doğru Kuzeybatı Anadolu’da ortaya çıkan küçük bir beylik, yüzyıl gibi kısa bir süre içerisinde Anadolu’nun dörtte üçünü, Balkanlarda ise Sırbistan ve Boğdan’a kadar olan toprakları hâkimiyetine alan bir devlet haline gelmiş, daha sonraki asırlarda ise Asya, Avrupa ve Afrika’da çok geniş topraklara sahip olarak yüksek bir medeniyet vücuda getirmiştir.Selçuklu-Bizans sınırındaki küçük bir beyliğin nasıl olup da dünyanın en büyük devletlerinden biri hâline geldiği tarihçileri hala meşgul eden bir sorudur. Aslında verilecek tek bir cevap vardır. Osmanlı sadece bir imparatorluk değil, bir medeniyetin her alanda var oluşudur.

  Kurmuş olduğu medeniyetle yeryüzünde 6 asır hüküm sürmüş cihan devleti Osmanlı İmparatorluğu`nun tarihi elbette bir kitabın sayfalarına sığmayacak kadar engin ve heybetlidir. Görmüş olduğunuz bu çalışma aslında bu heybetli tarihin bilimsel kaynaklardan hazırlanmış anlaşılabilir kısa bir özetidir.

  Osmanlı Devleti binlerce yıllık Türk tarihi zincirinin en önemli halkalarından birisidir. Bunun yanı sıra hataları da vardır, sevapları da. Önemli olan onu tartmak, kıyaslamak ve anlamak için okumak, tarihten ders çıkartmaktır.

  Umarız ki bu eser, günümüze kadar izleri ulaşan bu köklü medeniyeti bir nebze de olsa anlaşılmasında fayda sağlayabilir.

Osmanlı Tarihi - Kuruluştan İtibaren Kronolojik Sırayla Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.