sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
62,00 TL
41,54 TL
%33 indirim
Genellikle 5-6 gün içinde kargoya verilir
Özgür Toplumun Temelleri Hakkında Bilgiler
Türü: Araştırma-İnceleme-Kuram
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9786254432798
Boyut: 13 x 20
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 2. Hamur
Basım Tarihi 2021
Eamonn Butler
Eamonn Butler
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Özgür Toplumun Temelleri Kısa Özet

    Eamonn Butler, özgür bir toplumda bireylerin özgürlüklerinin başta devlet olmak üzere herhangi bir iktisadi, siyasi ve toplumsal güç tarafından keyfî biçimde kısıtlanması ve/veya sınırlandırılmasının mümkün olamayacağının altını çiziyor. Özgür bir toplumda en önemli şeyin bireylerin istisnasız *aynı özgürlükçü muameleye tabi tutulması* olduğunu dile getiriyor.

    Butler özgür bir toplumda devletin var olma sebebinin insanların zarar görmesini engellemek olduğunu, devletin adaleti, yani insanların birlikte barış içinde yaşamasını sağlayan doğal kuralları koruyup uygulamaktan daha önemli bir görevi olmadığını dile getiriyor. Bundan dolayı da devletin tüm davranışlarının en ince detayına kadar dikkatlice belirlenmesi, toplumun özgürlüğünü korumak ve genişletmek için katı bir şekilde sınırlandırılmasının altını çiziyor.

    Özgür Toplumun Temelleri farklı insan gruplarının bir arada var olabilmesi, yaşayabilmesi ve birlikte çalışabilmesinin en kolay koşullarını sade ve anlaşılır bir şekilde anlatıyor.

Özgür Toplumun Temelleri Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.