Psikiyatri - Kısa Bir Giriş

Nika Yayınevi

Tom Burns

60,00 TL
42,00 TL
%30 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Psikiyatri - Kısa Bir Giriş Hakkında Bilgiler
Türü: Ekoller ve Yaklaşımlar
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 9786058477674
Boyut: 14 x 0
Kapak: Ciltsiz
Tom Burns
Tom Burns
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Psikiyatri - Kısa Bir Giriş Kısa Özet

    Hepimiz sorunlu (kaygılı, depresyonda ya da kafası karışık) birilerini tanıyoruz. Birçoğumuz, kendimizi zaman zaman (ergenlik çoğu zaman benlik-şüphesinin ve mutsuzluğun özgül zamanıdır) bu şekilde hissettik. Bu zamanlarda duygularımız boğucu, öngörülemez ve denetlenmesi olanaksız ve düşüncelerimiz tuhaf ve biçimsiz olabilir.

    Bu bizim akıl hastası olduğumuz ya da bir psikiyatristi görmemiz gerektiği anlamına mı gelir? İyi ki birçoğumuz için yanıt hayırdır. Ancak psikiyatri hakkında okuduğumuzda betimlenenin bunlara dikkat çekici bir biçimde benzeyen deneyimler olduğunu buluruz. Psikiyatri büyüleyicidir çünkü o bilinç, seçim, motivasyon, özgür irade, ilişki ile -gerçekten de bizi insan kılan her şeyle- ilgilenmektedir. Sık sık yasaklayıcı bir jargon altında (ruh hali yerine *duygudurum*, endişe yerine *kaygı*, korku yerine *fobi*, düşünme yerine *biliş*) gizlense de betimlenen koşullar hala hemen tanınır durumdadır.

    Bu kitapta psikiyatrinin ne olduğu temel kavramlar ve eleştirel değerlendirmelerle birlikte tarihsel gelişim dinamiği bağlamında ele alınmıştır. Psikiyatrinin haleti ruhiyesi ve olası geleceği üzerine değerlendirmeler bilimsel akıldan kopmadan derinlikli, öğretici ve keyifli bir şekilde yapılmıştır.

Psikiyatri - Kısa Bir Giriş Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.