Reset At: Video Oyun Sektöründeki Çöküş ve Toparlanmalar

İthaki Yayınları

Jason Schreier

60,00 TL
36,00 TL
%40 indirim
Alışveriş Listeme Ekle
Reset At: Video Oyun Sektöründeki Çöküş ve Toparlanmalar Hakkında Bilgiler
Türü: Popüler Bilim
Sayfa Sayısı: 304
ISBN: 9786258401738
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Jason Schreier
Jason Schreier
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Reset At: Video Oyun Sektöründeki Çöküş ve Toparlanmalar Kısa Özet

  “Reset At, sektöre girmek isteyenler için vazgeçilmez bir kaynak. Kendilerini oyunlara adamış oyuncular içinse ellerinden düşüremeyecekleri bir kitap.” –Wall Street Journal

  “Schreier’ın gazeteciliğinin bir eşi benzeri yok.” –Forbes

  Çoksatan Kan, Ter ve Pikseller’in yazarından oyun endüstrisini mercek altına alan yepyeni bir kitap. Jason Schreier’ın sektörün içindeki onlarca kişiyle yaptığı röportajlardan derlenen bu kitap, son yılların en ünlü stüdyolarının nasıl kapandığını ve sonrasında yaşananları gözler önüne seriyor.

  Bioshock Infinite, Epic Mickey ve Dead Space gibi piyasanın mihenk taşlarından sayılan birçok oyunun geliştirilme sürecini ve onları yapan firmaların şok edici kapanış hikâyelerini ilk ağızdan röportajlarla ele alan Reset At, geliştiricilerin bu olaylardan nasıl etkilendiğini, kendilerini nasıl toparladıklarını, hayatlarına nasıl devam ettiklerini ya da bu endüstriyi nasıl terk ettiklerini anlatıyor.

  Oyun endüstrisi hiç olmadığı kadar güçlenmişken oyun tasarlayarak düzgün bir hayat kurmak neden bu kadar zorlaştı? Bu düzeni değiştirmek için çok mu geç kalındı? Bu soruların ve çok daha fazlasının cevabı bu sayfaların arasında.

Reset At: Video Oyun Sektöründeki Çöküş ve Toparlanmalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.