sadsad x
asdasd
Üretici Liste Fiyatı
72,00 TL
52,56 TL
%27 indirim
24 Saatte Kargoda!
3 Adet Stokta
ROS ile Robotik Uygulamalar Hakkında Bilgiler
Türü: Bilgisayar Mühendisliği
Sayfa Sayısı: 200
ISBN: 9786254174186
Boyut: 16.5 x 24
Kapak: Ciltsiz
Kağıt Tipi: 1. Hamur
Basım Tarihi 2021
Alim Kerem Erdoğmuş
Alim Kerem Erdoğmuş
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • ROS ile Robotik Uygulamalar Kısa Özet

  Günümüzde robotik, hemen her alanda uygulamaları olan bir bilim dalı hâline gelmiştir. Robotik çalışmalarında robotların uygulamaya özel programlanması için birçok yazılım aracı geliştirilmiştir. Bunlardan biri olan Robot Operating System (ROS), dünya çapında standart hâline gelmiş bir açık kaynak kodlu arakatman yazılımıdır. Bu sayede robotik alanında kişiler geçmişten gelen tüm bilgi birikimini kullanarak çalışmalarında çok daha hızlı ilerleyebilmektedir.
  Kitapta, okuyucunun ezberden ziyade konuyu anlamasını sağlamak amacıyla gerçekte var olan birçok gezgin robot için çeşitli senaryolar kurgulanmış ve tüm anlatımlar bu senaryoların gerçeklenmesi üzerinden yapılmıştır. Kitapta; Mars keşif görevi, karanlık fabrika robotları görevi, hastane hizmet görevi ve ofis güvenliği sağlama görevleri gibi gezgin robotların sahada aktif olarak kullanım senaryoları kurgulanmış ve bu senaryolar üzerinden çeşitli eğitim görevleri hazırlanarak kullanıcının bu görevleri tamamlayacak yazılımları geliştirmesi hedeflenmiştir.
  Aynı zamanda bu kitapta; ROS temelleri üzerine kurulacak çeşitli ROS araçları geliştirme, algoritmalar tasarlama ve yazılımların hazırlanmış simülasyon ortamlarında gerçeklenmesine odaklanılmıştır. Her bir bölümde detaylı olarak yazılan kodlar ve hazırlanan ROS içerikleri açıklanmış ve okuyucunun tüm konuya hâkim olması amaçlanmıştır. Bunların ötesinde, robot yazılımı testi ve sanal robotik laboratuvar kullanılarak uygulamaların yapılabilmesi için de özel bölümler oluşturulmuştur.
  Kitabın amacı, ileri seviyede robotik uygulamalar geliştirmek isteyen okuyucuya ROS temellerinden yola çıkılan sistematik olarak ilerleyen bir seviyede örnek ROS uygulamalarını keşfetmesini sağlamak ve kendi ROS uyumlu yazılımlarını geliştirebilir seviyeye getirmektir.
   

ROS ile Robotik Uygulamalar Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.