Sağlam Temelli Olmak Hakkında Bilgiler
Türü: Kişisel Gelişim
Sayfa Sayısı: 288
ISBN: 9786057388919
Boyut: 13.5 x 0
Kapak: Ciltsiz
Brad Stulberg
Brad Stulberg
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Sağlam Temelli Olmak Kısa Özet

  “Kökler ne kadar derinse, yükseklik o kadar ölçülemezdir.”
  Meister Eckhart
   
  Her şeyin hızla aktığı bir çağda hiçbir şeye yetişemediğimiz gibi kendimiz için başarı, mutluluk, huzur ve sevgiyi sürekli yeniden icat etmeye çabalıyoruz. Her gün tıpkı yeni bir savaşa hazırlanır gibi geçici bir dünyada geçici hırs ve arzularla köklenmeye çalışıyoruz. Ruhsuz tavsiyelerse bizi bu konularda saplantılı olmaktan öteye götüremiyor.
   
  Oysa sağlam temelli olmak kısa vadeli kazanca değil uzun vadeli değerlere ve tatmine odaklanmaktır. Ezberlenmiş olanın yerine derin farkındalığa, doğrusal ilerlemeye değil sürdürülebilir olana bakmaktır. Bilgece eylemi teşvik etmektir. Bilgece eylem, varsayılan tepki biçimimizden çok farklıdır. Tepki aceleci ve düşüncesizken, bilgece eylem üzerinde düşünülmüş ve temkinlidir. Bilgece eylem içsel güçten ve sağlam temelden ortaya çıkar.
   
   
  Çok satan yazar Brad Stulberg, bu kitapta okurlarına daha sağlam temelli bir hayatın alışkanlık ve uygulamalarını nasıl geliştirebileceklerini, vaka çalışmalarını, modern bilimi ve Budizm, Stoacılık ve Taoizm gibi eski çağ bilgelik geleneklerinin halen geçerli öğretilerini bir araya getirerek öğretiyor. Çılgın hız ve yaygın tükenmişlik için asıl ihtiyacımız olan ve hepimizde gizlenmiş o mucizevi çareyi hatırlatıyor. Kahramansı bireycilik ve tükenmişlik salgınına etkili bir panzehir sunuyor.

Sağlam Temelli Olmak Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.