sadsad x
asdasd

Sapkınlık - Nefretin Erotik Hali

Sfenks Kitap

Robert J. Stoller

Üretici Liste Fiyatı
80,00 TL
52,00 TL
%35 indirim
24 Saatte Kargoda!
2 Adet Stokta
Sapkınlık - Nefretin Erotik Hali Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Psikoloji
Sayfa Sayısı: 224
ISBN: 9786056800597
Boyut: 15 x 21.5
Kapak: Ciltsiz
Robert J. Stoller
Robert J. Stoller
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Sapkınlık - Nefretin Erotik Hali Kısa Özet

    Amerikalı psikiyatrist Robert Stoller`in elinizdeki kitabı, cinsel farklılıklar tartışmasını mümkün kılan çağdaş bir klasiktir. Stoller, insan cinselliğinin varyasyonlarından homoseksüellik, sadizm, mazoşizm, travestilik, fetişizm, rasgele cinsel ilişki olarak adlandırılanları sadece kökenlerinde değil, aynı zamanda işlevselliklerinde anlamak için oldukça devrimci bir modeli açık bir dille sunar.

    Stoller, "normal" cinsel gelişimin dinamikleri hakkında bize neler söyleyebileceğini öğrenmek için cinsel sapmalara bakar. Sapkınlığın diğer sapmalardan farklı olduğunu, sapkınlıktaki baskın gücün gerçekte veya fantezide kişinin cinsel nesnelerine yönelik düşmanlık olduğunu öne sürer. Örnekler ve vakalar aracılığıyla çocukluk çağı hüsran, travma ve çatışmalarının fanteziler aracılığıyla nasıl yavaş yavaş cinsel hazza dönüştüğünü gösterir.

    Hem konunun uzmanlarının hem de alan dışından olanların rahatlıkla okuyabileceği gündelik bir dille yazılmış olan bu kitapta Stoller, sapkınlık konusundaki bilgi eksikliğini ve tartışmayı açık ve özlü bir şekilde ele alıyor. Amacı, çeşitli sapıklıkları ve bunların kökenleri ile dinamiklerini anlatmak ya da tartışmak  değil, “sapkınlık” kavramını klinik olarak tanımlamak; tezahürden bağımsız olarak ortak faktörü tanıyabilmektir. Onun temel iddiası, sapkınlıkta ana klinik faktörün düşmanlık olduğudur.

Sapkınlık - Nefretin Erotik Hali Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.